antonina.detector.media
ДУСЯ
07.10.2008 19:50
Михайло Малий
Михайло Малий
Народився 29 червня 1978 року в м. Красногорівка Донецької області у родині вчителів. В дитинстві мріяв стати палеонтологом, подорожувати у важкодоступні регіони, наприклад у пустелю Гобі, і відшукуватитам там залишки динозаврів. Вже у школі почав
Народився 29 червня 1978 року в м. Красногорівка Донецької області у родині вчителів. В дитинстві мріяв стати палеонтологом, подорожувати у важкодоступні регіони, наприклад у пустелю Гобі, і відшукуватитам там залишки динозаврів. Вже у школі почав працювати у районній газеті «Мар’їнська нива». Перші матеріали з місця подій – замітки про збір врожаїв на ланах Донеччини.
1995 року вступив до Київського національного університету ім. Т. Шевченка в Інститут журналістики, далі – до аспірантури.
Перша робота в організації «Союз. Чорнобиль». Перше закордонне відрядження сталося у 1997-му році з 36-ма дітьми-сиротами до Італії. Михайло разом з вихователькою дітей були керівниками групи, яка понад місяць провела в Італії. Під час поїздки сталася незабутня зустріч із Папою Римським Іоаном Павлом Другим, який особисто прийняв у своїй резиденції групу з України. Михайло каже, що під час благословення відчув велику внутрішню силу співчуття понтифіка. Ця зустріч вплинула на його світосприйняття і стала початком духовних пошуків.
У 1998 році Михайло Малий прийшов на практику до Телевізійної Служби Новин на телеканал «Студія « 1+1». Вчителем практичної журналістики для нього став Андрій Куликов, який тоді був випусковим редактором ТСН. Андрій остаточно вплинув на вибір Михайла стати журналістом-міжнародником. Після випробувального терміну Михайла беруть на роботу. У грудні 1998-го його вперше відряджають закордон до Відня як спеціального кореспондента ТСН на саміт Євросоюзу. З 1999 до 2000 – го Михайло працює у ранковій службі новин програми «Сніданок з 1+1».
У вересні 2000 року один із засновників новин «Факти» і нового формату телеканалу ICTV Микола Княжицький, запропонував Михайлу приєднатися до команди журналістів-міжнародників нового «помаранчевого» українського каналу. «Мені сподобалось те, що канал одразу позиціонувався як новинний. Планувалося п’ять випусків новин на день плюс розширений підсумковий випуск увечері. Ну і звичайно на мене справив враження колір оформлення каналу - жовтогарячий – символ енергії і готовності до ризику.» - каже Михайло.
Для програми новин «Факти» Михайло Малий працював спеціальним кореспондентом у Португалії, Хорватії, Нідерландах, Великобританії, Бельгії, Таїланді, Швейцарії, Ізраїлі і Сполучених Штатах. Михайло розкрився і як автор короткометражних документальних фільмів. Це були історії про українських заробітчан у Португалії, фестиваль української музики у Британії і залаштункові перипетії церемонії нагородження кращих футболістів світу у Лондоні.
Михайло зізнався, що «…перебуваючи у відрядженні на запланованій події я завжди знімаю ще і не заплановані репортажі у «лайфовій» стилістиці. У Хорватії на навчаннях НАТО ми з оператором Вікентієм Клаунінгом зняли дуже яскравий матеріал про природу країни. Знімаючи наслідки цунамі у Таїланді, зробив матеріал про буддизм, як світогляд 99-ти відсотків тайців. В Ізраїлі між прямими включеннями у новини із повідомленнями про хід ізраїльсько-ліванської війни, з оператором Валерієм Герасименко зняли цікаву історію про храм Гроба Господнього у Єрусалимі. Я завжди дивуюся світу навколо і якщо дізнаюсь щось таке що вразило мене, не можу не поділитися цим із нашими глядачами».
Другим улюбленим містом після Києва для Михайла став Лондон. Тут він був 6 разів і каже, що обов’язково ще неодноразово відвідає британську столицю. «Я в захопленні від чорних кебів – місцевого таксі , двоповерхових автобусів, поштових скриньок і телефонних кабін, які стоять на вулицях у первозданному вигляді десятиліттями – тут відчувається сила традицій. Водночас Лондон відображає всі найсучасніші світові тенденції – Найбільше колесо огляду у світі на березі Темзи, металеві багатометрові скульптури контемпорарі-арт митців у центрі міста – хотілося б щоб так і Київ зміг органічно поєднати спадщину і сучасне» -- каже Михайло.
Михайло Малий вважає, що аналітичний тижневик «Факти. Світ», який він почав вести – «це можливість для українських глядачів розібратися у світових глобальних процесах. Залучення досвідчених експертів і авторські матеріали, за переконанням ведучого, мають зробити свій внесок у відстоюванні Україною власних інтересів на міжнародній арені».
Паралельно з роботою на каналі Михайло Малий викладає на кафедрі міжнародної журналістики в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Кандидат філологічних наук. Захистив дисертацію «Міжнародний відділ новин на телебаченні: організаційний, жанрово-творчий і технологічний потенціал». Пройшов підвищення викладацької кваліфікації у Лондоні в рамках проекту Євросоюзу – ТАСІS -BBC World Service Trust «ЖОРНА» – Журналістська Освіта: Розвиток Навичок. Займається продюсуванням співачки Satory Seine, соліст і співзасновник електро-рок гурту «Баграч». Пише картини олією на полотні, веде здоровий спосіб життя, регулярно займається фітнесом і готується до першої виставки авторських фотографій.
Життєве кредо: «Мета перебування людини на Землі у самовдосконаленні».
antonina.detector.media