antonina.detector.media
ДУСЯ
20.09.2012 14:09
Гогольfest привідкриває свої ворота
Гогольfest привідкриває свої ворота
«Фестиваль своими руками... Я, честно говоря, не верил. Не верил. Но когда месяц назад мы дали клич и сразу начали получать предложения помощи и сотрудничества... Вот это для меня самое главное!»         Батько театру ДАХ і гурту ДахаБраха Вла

«Фестиваль своими руками... Я, честно говоря, не верил. Не верил. Но когда месяц назад мы дали клич и сразу начали получать предложения помощи и сотрудничества... Вот это для меня самое главное!»    

Батько театру ДАХ і гурту ДахаБраха Влад Троїцький жваво показує всі закутки своїх нових володінь - промзону на Видубичах. Саме тут вже в п'ятницю стартує ще одне дітище Троїцького - мультикультурний фестиваль ГОГОЛЬFEST, що зупинив своє існування у 2011-му через брак коштів і відсутність приміщення.    

І ось - задача максимум - за місяць із запиленої території заводу потрібно було зробити майданчик для мистецтва. В Інтернеті вже почали ширитися домисли і чутки - промзона не готова, проводити фест там неможливо. Аби їх подолати, за три дні до старту реінкарнованого фестивалю організатори привідкрили две...кхм, заводські ворота для журналістів, аби показати - що, де і коли. А ми за допомогою чудових фотографій від наших друзів з PhotoCULT робимо це для вас.    

«Ну что, начнем смотреть? Вот тут - театральная зона» - Троїцький, перекрикуючи стогони і сміх акторів, що «проганяють» сценку, вже мчить в крайній правий кут величезного цеху-ангару.

Саме тут ДАХ покаже свою «Школу нетеатрального мистецтва».  

«Вот там», - Влад рукою показує на протилежний кут цеху - крайній лівий, - «Музыкальный отдел». Високу сцену якраз домонтовують. Музиканти поки проводять репетицію під нею. У цьому відділі буде «Музицирк» і «нова класика».  

Наступна станція - візуальне мистецтво. Вона знаходиться в цьому ж цеху, але за металевою перегородкою. Це тут музикант і галерист Павло Гудімов представить свій Neofolk project. Зараз же - останні приготування.  


 

«Ну что, пойдем смотреть кино?» - не чекаючи на відповідь, Троїцький вилітає з цеху і петляє заводськими лабіринтами. Це - колишня землеробня. Із землі тут робили форми, в яких потім відливали залізні запчастини. Фестивалю приміщення дісталося в плачевному стані - відсутність підлоги і гора сміття до стелі. Силами волонтерів і заводу сміття вивезли, підлогу залили, з дерев'яних брусів спорудили амфітеатр і сцену. Кіно дивитимемося на великому (6Х4 метри) екрані.

Наступна точка - інді-сцена. Інді, вона ж independence, вона ж «незалежна», і справді незалежна - два суміжних невеличких приміщення знаходяться на відшибі. Цегляні стіни волонтери прикрасили графіті. Куратор проекту Діма, який попросив називати себе Вейв (на честь компанії, яку він представляє - XXXWaves), каже: молоді і талановиті тут гратимуть усе, що стоїть між роком і електронікою.  

Станція остання - територія LabCombinat'у. Тут побачимо незвичні мистецькі перформанси, інсталяції і виставки. Колишня заводська їдальня вже обзавелася арт-пательнями та незвичним живописом на стінах.

Центр просування культури Свідомо спеціально для ГОГОЛЬFEST

Фото: Ігор Бельський, група Look майстерні Олександра Ляпіна Культурного фотографічного центру PhotoCULT в рамках арт-проекту "Цезура"  

Ще про ГОГОЛЬFEST: http://www.svidomo.org/defend_topic/7082

Акредитація для преси тут: http://webanketa.com/forms/68vkgcsr5wvk4dsm68w38d8/   

 

antonina.detector.media