antonina.detector.media
Олексій Мазур
12.04.2014 14:32
Докуфільм "Правий сектор. Радикальний синдром" на ICTV - це "кісєльов-lights"
Продемонстрована стрічка не про ПС, а проти нього.

Генеральна лінія, творчий задум і завдання авторів стрічки - подальша дискредитація й демонізація ПС. Виникає враження, що фільм знімали спеціально на замовлення проросійських сепаратистів для залякування жителів південного сходу України. Цей проект - чергова страшилка для них з чітким месиджем: "правильно робите, що боїтеся! Бійтеся і надалі!". Хіба що не вистачає прямого заклику озброюватися битами й вогнепальною зброєю та йти захоплювати державні адміністрації, будівлі СБУ тощо. Для захисту території від можливих непрошених гостей.

Від примітивного агітпропу кісєльова стрічка відрізняється тонкішими засобами донесення ідеї. Там немає притаманного російській пропаганді тупої параноїдальної маячні, помноженої на маразм в енному ступені абсурду. Про фільм можна сказати, що він заснований на реальних подіях. Одначе свою справу роблять висловлювані чутки, припущення, підозри й закиди в бік "Правого сектору", постійне нагнітання негативу навколо організації.

Заради створення ілюзії об'єктивності й збалансованості у стрічці надається слово самому Дмитру Ярошу та його побратимам. Одначе звинувачення у фільмі явно переважають, атакуюча сторона має кількісну перевагу. 

Серед коментаторів - міський голова Харкова Кернес, регіонал Левченко, зашифрований представник "Білого молоту" (організації, в якої з ПС не склалися стосунки), письменник Андрухович, політтехнолог Гайдай, російський політолог Бєлковський, лідер "Братства" Корчинський, телеведуча Тесленко (Ахава), регіоналівський соціолог Копатько, координатор "Комітету визволення політв'язнів" Коханівський та інші. Не всі вони виконуюють роль прокурорів по відношенню до "Правого сектору". Хтось був запрошений для загального фону, але такого, який би не протирічив головному задуму стрічки.

Досить красномовною є крапка, яку ставлять автори фільму: "Правий сектор" знімає камуфляж з балаклавами і йде  в політику, аби завершити справу, почату 19 січня - в день "кривавої водохрещі". Тобто, йде, щоби, як можна зрозуміти зі сказаного, пускати кров своїм опонентам. Отже, ІСTV ніби застерігає: начувайтеся! Слід зазначити, такий акцент влаштовує не тільки путіна та його войовничих сепаратистів в Україні, а й нинішніх миролюбних політичних конкурентів "Правого сектору" з колишньої об'єднаної демократичної опозиції - вчорашніх соратників ПС по Революції Гідності.   

antonina.detector.media