antonina.detector.media
ДУСЯ
03.04.2015 12:37
Наталья Гуменюк выпустила книгу репортажей об Арабской весне
Наталья Гуменюк выпустила книгу репортажей об Арабской весне
Нынешняя весна богата на книги от украинских медийщиков: не успела я еще заполучить "Войну на три буквы" Екатерины Сергацковой, как уже вышел  "Майдан Тахрир. В поисках утраченной революции" Натальи Гуменюк.  

Нынешняя весна богата на книги от украинских медийщиков: не успела я еще заполучить "Войну на три буквы" Екатерины Сергацковой, как уже вышел  "Майдан Тахрир. В поисках утраченной революцииНатальи Гуменюк. Эта книга - сборник репортажей соосновательницы "Громадського ТБ" из восьми стран Ближнего Востока времен Арабской весны.

Всех геров Гуменюк - активистов, музыкантов, блогеров, художников, военных, исламистов - объединяет одно: опыт демократического восстания против власти. Еще полтора года назад книга Натальи вряди ли заинтересовала бы кого-то, кроме медийщиков, но сейчас она непосредственно резонирует с опытом, который получили украинцы во время и после Майдана.

Эмоциями по поводу выходы книги Гуменюк поделилась в своем фейсбуке.

"Забрали з друкарні "Майдан Тахрір". І складно написати щось логічне, бо воно насамперед особисте. Ця збірка репортажів з восьми країн про те, що відбувається з суспільствами після того, як диктатор пішов, а система намагається утриматися у різний спосіб, - ще й два найцікавіших і найскладніших роки. Чому найскладніші? Бо від початку Майдану ми все робимо разом, і є підтримка і відчуття, що це комусь потрібно. Досліджуваня революції чужі і писати про чужі проблеми (щоб трохи краще зрозуміти себе) доводилося самій і якось усупереч. На якийсь час довелося зависнути між друзями там і тут. Мати їх там і тут, не мати нікого ані тут, ані там. Пам'ятаю, що, попри інтерес і підтримку друзів, якісь місяці навіть толком не можна було з кимось поговорити про те, що бентежило найбільше. Це як бути 3 місяці на Майдані чи на Донбасі, але не мати змоги ні з ким поговорити про власні відчуття: чи втому, чи враження. (Обмежившися 30-хвилинними враженнями після кількох місяців). Тут - бо це далеко. Там - бо ти приїхав дізнаватися і слухати, а не говорити про себе. Там теж люди не розуміли, якого чорта я до них приїхала. Певно, могла собі дозволити. Хоча, коли наводила приклад, чи міг би арабський журналіст власним коштом писати про Східну Європу, ставив все на свої місця", - написала Наталья.

 "Майдан Тахрир. В поисках утраченной революции" - проект Центра визуальной культуры и издания "Политическая критика". Первая презентация книги состоится 8 апреля в 19:00 в Центре визуальной культуры. Ждем с нетерпением.

Муся

Фото: facebook.com

antonina.detector.media