antonina.detector.media
ДУСЯ
08.05.2015 11:05
Ольга Червакова: у журналистов «Эспрессо ТВ» стокгольмский синдром?
Ольга Червакова: у журналистов «Эспрессо ТВ» стокгольмский синдром?
Депутат и бывший журналист Ольга Червакова задала ряд вопросов коллегам с «Эспрессо ТВ», снявшим странный сюжет о нападении на съемочную группу канала Zik возле дома, принадлежащего семне замминистра МВД Чеботаря. «Звісно, я вже не журналіст, і втру

Депутат и бывший журналист Ольга Червакова задала ряд вопросов коллегам с «Эспрессо ТВ», снявшим странный сюжет о нападении на съемочную группу канала Zik возле дома, принадлежащего семье замминистра МВД Чеботаря.

«Звісно, я вже не журналіст, і втручатися в цехові дискусії було б дещо аррогантно, але в мене таки питання. А щось сталося зі стандартами професії чи мені здається? Бачу сюжет на телеканалі «Еспресо ТВ»: заступник голови МВС Чеботар, що напередодні втрапив в халепу з побиттям журналістів, запросив до себе в гості... інших журналістів. Сто сторінок пояснень, чому туди не варто було б їхати непобитим колегам з інших каналів, вже написав «Фейсбук». Але Бог з ним. Вирішили їхати. І ось що привезли (розповідає лице в студії): «Журналісти нібито знайшли дім, в якому мешкає Сергій Чеботар, прийшли туди знімати, вийшли невідомі люди, побили там чи то журналіста, чи то оператора, чи по камері побили кулаками, ну і почалося таке гоніння на заступника міністра».

Це підводка ведучого в новинах. «Нібито знайшли дім» – а чому «нібито», дім дійсно знайшли, інше питання – чий. «Побили чи то журналіста, чи то оператора» – навіщо таке казати, якщо журналісти чітко заявили, кого і за яких обставин побили, і в цих свідченнях, здається, не фігурувало, що по камері били саме «кулаками», а не, наприклад, долонями. Очевидно, маніпулятивні формулювання потрібні для того, щоб вдати, що ситуація заплутана, а отже – сумнівна і навряд чи варта уваги. А якщо і варта, то тільки через те, що потім «почалося таке гоніння» на бідолашного заступника міністра.

Дуже шкода заступника міністра. Настільки шкода, що представники проурядового телеканалу, цитуючи твердження, що будинок, де стався конфлікт, належить донці чиновника, забули згадати, що ще вчора цей чиновник взагалі відхрещувався від цієї нерухомості як від такої, до якої не має стосунку.

Отже, хочу спитати – може прогавила: коли це стало модно, щоб журналісти в конфлікті влади і професії так явно ставали на бік влади? Думаю, доцільно поставити питання, чи не піддаються вони бідолашні тиску або якійсь цензурі. Сумніваюсь, що риторика була б такою самою, якби цей канал не належав дружині народного депутата від фракції, висуванцем якої є Арсен Аваков, заступник якого сів у таку прикру калюжу. Чи з власної волі висловлювали журналісти цей скептицизм стосовно самого факту побиття колег і навіть вдалися до настільки очевидного «стокгольмського синдрому»? Чи розуміють вони, що якщо нахаби не отримуватимуть гідну відсіч, а потурати їм почнуть не лише такі самі нахаби, а ще й самі журналісти, то на професії можна буде ставити хрест? Бо тоді від наступного нападу можуть постраждати саме ті, хто сьогодні так заповзято пере пляму на репутації друзів інвестора», – написала Червакова.

И хорошо, что Червакова теперь не журналист – кто-то же должен задавать очевидные вопросы, не рискуя при этом быть обвиненным в «очернении конкурентов». И хорошо, что она тоже в блоке Порошенко и ей нельзя предъявить претензии в том, что она критикует политических оппонентов. Ура.

А у меня еще один вопрос: если замминистра сам пригласил съемочную группу, почему видеоряда так мало, что его пришлсь дважды повторить, чтобы перекрыть полутораминутный текст о доме Чеботаря?





Ваша Муся

Фото: Владимир Герасимов

antonina.detector.media