antonina.detector.media
ДУСЯ
27.06.2015 12:05
Червакова рассказала, кому выгоден закон о запрете российских сериалов
Червакова рассказала, кому выгоден закон о запрете российских сериалов
В мене сьогодні вже п'ять чи шість журналістів спитали одне і те саме. Чи є надія, що наступного тижня до закону про заборону російських серіалів буде внесено зміни. Відповідаю: нема. Наскільки мені відомо, такі зміни в парламенті не зареєстрова

Ольга Червакова – бывший руководитель «Подробностей недели» на канале «Интер», а ныне депутат ВР от Блока Петра Порошенко – рассказала в «Фейсбуке», кто, по ее мнению, виноват в скандальной ситуации вокруг прокатных удостоверений российских сериалов, которые  продолжает показывать канал «Украина». Ольга считает, что скандала бы не было, если бы другой депутат, Николай Княжицкий, прописал закон получше и не лоббировал бы с его помощью собственные интересы:

«В мене вже п'ять чи шість журналістів спитали одне і те саме. Чи є надія, що наступного тижня до закону про заборону російських серіалів буде внесено зміни. Відповідаю: нема. Наскільки мені відомо, такі зміни в парламенті не зареєстровано.

Ще питають, чому Комітет свободи слова їх не реєструє – відповідаю: кіно відноситься до предмету відання Комітету культури і духовності, очолюваного паном Княжицьким з Народного фронту. Він же – автор скандального законопроекту.

Трохи бекграунду. Цей шановний добродій тягнув свій закон через комітет духовності, попри те, що йшлося про інформаційну безпеку. Наш Комітет просив провести по цьому закону спільне засідання і узгодити спірні питання. Слали факси, розмовляли усно – марно.

Отже, автор подав законопроект, який ні в першому, ні в другому читанні не був вартий доброго слова. Змарнував кількадесят аркушів паперу на те, щоб дати визначення, що таке художній твір, що таке кінострічка і т. д., а ефективного механізму так і не запропонував. Головною ідеєю законопроекту була насправді преференція маленьким каналам перед великими. Тобто звичайнісенький лобізм: ким доводиться Княжицький каналу «Еспрессо ТB», думаю, розповідати зайве. Коли ми мали друге читання, було очевидно, що закон треба відправляти на повторне друге. Але НФ шляхом істерики, шантажа та інших примітивних комунікацій переламав коаліційні фракції голосувати «за». А хто «проти», мовляв, той агент Кремля.

Тепер маємо сварку великих телеканалів – «1+1» і «Україна», з якої тішиться власник маленького. А ще – ситуацію з шаленими зловживаннями у Держкіно з прокатними свідоцтвами, і я сподіваюсь, що патріот Княжицький спричинив до всього цього не для того, щоб самому взяти в цьому участь, а просто через лінь до законотворчої праці чи некомпетентність.

Який з цього висновок? Їх два:
1. Треба вносити зміни в законодавство, але такі, які створять ефективний механізм, а не спричинять хаос.
2. Треба запроваджувати відповідальність не лише за кнопкодавство, а й за неякісні законопроекти. Коли депутат чи політична сила створюють нестерпні умови, коли через недолугість нормотворення починає трусити цілу галузь, це ненормально. Влада повинна спрощувати життя людям, а коли вона робить протилежне, вона і перетворюється на власну протилежність».

Напомню, что гендиректор «1+1 медиа» Александр Ткаченко подал жалобу в Госкино за то, что оно выдало прокатное удостоверение переименованному и перемонтированному российскому сериалу. Канал «Украина», который будет показывать эту картину о «Фактологической экспертной службе» (ранее в сериале она называлась «Федеральная экспертная служба»), заявил, что фильм не имеет ничего общего с политикой и пропагандой, поэтому его переделали и будут показывать как украинский. Госкино, в свою очередь, заявило, что выдало прокатное удостоверение совершенно законно, но при этом отмечает: закон нужно усовершенствовать, поскольку в нем слишком много пробелов (очевидно, позволяющих этот закон обойти).

И если принять идею о том, что российские сериалы действительно надо запретить к показу в Украине, то закон действительно придется усовершенствовать. Видимо, Княжицкий так спешил обезопасить государство, что не учел некоторых нюансов.

Ваша Муся

Фото: Владимир Герасимов

antonina.detector.media