antonina.detector.media
08.02.2022 13:43
РосЗМІ назвали Пітера Залмаєва «організатором» протестів у Казахстані. Ведучий не виключив судового позову
РосЗМІ назвали Пітера Залмаєва «організатором» протестів у Казахстані. Ведучий не виключив судового позову
Пітер Залмаєв: Сюжет НТВ є низькопробним матеріалом, який покликаний виправдати російське втручання у Казахстані.

Російський телеканал НТВ розповсюдив сюжет, у якому громадського діяча та ведучого Прямого каналу Пітера Залмаєва назвав одним з ймовірних «організаторів» протестів у Казахстані. Ведучий не виключив судового позову до мовника через розповсюдження фейків.

За твердженням російських пропагандистів, до фінансування протестів у Казахстані нібито міг бути причетний британський фінансист Вільям Браудер. Як йдеться у матеріалі, Залмаєв нібито міг отримувати певні суми від Браудера і передавати їх «своїм агентам» у Казахстані. Ці «агенти», за твердженням авторів сюжету, «переховувалися під масками активістів та правозахисників». Також у сюжеті фігурує нібито «листування» Залмаєва з помічником Браудера.

Аналогічну інформацію поширив телеграм-канал «Русский ориенталист», де поряд із Залмаєвим до когорти «організаторів кривавих протестів» додано і ведучого Прямого Тараса Березовця.

В етері Прямого каналу Залмаєв іронічно прокоментував російський фейк про причетність до подій у Казахстані. 

«Із британським фінансистом Вільямом Браудером, який відомий серед російських орієнталістів як Вільям БрауЗер, ми звісно знайомі… більше того, ми з Тарасом Березовцем підтримували і брали безпосередню участь не тільки у цих протестах, але практично в усіх кольорових революціях на всьому пострадянському просторі», – іронічно зазначив Залмаєв.

Прокоментував російський фейк і художник та блогер, колишній ведучий Прямого каналу Сергій Поярков на своєму ютуб-каналі.

У коментарі «Детектору медіа» Залмаєв назвав сюжет НТВ низькопробним матеріалом і не виключив, що подасть до суду на російський телеканал. 

«Канал НТВ вирішив виправдати введення військ до Казахстану. Для них потрібно було віднайти привід, адже умовою для цього, згідно з уставом ОДКБ, є "зовнішнє" втручання», – зазначив ведучий.

Залмаєв додав, що взагалі не знає казахських правозахисників, які згадуються у сюжеті, а з Браудером бачився лише один раз у Давосі, на Всесвітньому економічному форумі-2020. Розмова з британським інвестором тривала лише декілька хвилин: «За такою логікою, моє прізвище можна прив’язати до будь-чого».

Протести у Казахстані розпочалися у січні 2022 року, їх спровокувало різке підвищення цін на скраплений газ. Пізніше вони переросли в масові акції в усій країні з економічними та політичними вимогами. Зокрема, протестувальники почали вимагати відставки уряду та президента. Під час сутичок були захоплені адміністративні будівлі, влада вдалась до силового розгону мітингів, у країні вимикали мобільний зв'язок та інтернет. На тлі протестів до Казахстану були введені підрозділи ОДКБ, основою яких є російські збройні сили. Зрештою протестні акції були придушені, точна кількість постраждалих та загиблих досі невідома.

Фото: Dmitry Streletsky/Peter Zalmayev/Facebook

antonina.detector.media