antonina.detector.media
23.05.2023 13:59
27 фейсбук-скандалів за місяць: що думають медійники про дискусії навколо жіночих вагонів
27 фейсбук-скандалів за місяць: що думають медійники про дискусії навколо жіночих вагонів
Головред «Новинарні» Дмитро Лиховій підрахував, скільки колотнеч у соцмережах відбулося за цей місяць. Скандал із жіночими вагонами в його списку 27-й.

А почався він із твіттеру, в якому дівчина написала про свої побоювання їхати в одному купе з чоловіками. Після цього Ольга Ожогіна зареєструвала на сайті Кабміну петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків у поїздах «Укрзалізниці». Пояснювала це випадками насильства та домагань, з якими регулярно стикаються жінки. Це спровокувало небачену хвилю обговорень, яку зі скрипом змогли сяк-так перебити хіба Світлана Лобода з анонсованим концертом та бєлгородські перипетії. 

Думки, як завжди, різні, зокрема неодностайні і медійники. Часом їхні дописи навіть емоційно-конспірологічні: від закликів «закрити п***дак» до традиційної підозри, що хтось запустив чергове ІПСО і нас відволікають від справжніх проблем. Отже, що медіаспільнота пропонує «Укрзалізниці» та одне одному?

Ольга Руденко, головна редакторка Kyiv Independent, написала, що запитання «Хто в купе?» часто чула ще до того, як це стало модним.

Євген Спірін, головний редактор «Бабеля», висловився за повне відчуження від інших пасажирів. Комфортний простір для інтровертів теж потрібен. 

Фотографиня Юлія Вебер справедливо нагадала про ще одну проблему в поїздах. Схоже, «Укрзалізниці» доведеться-таки замислитися над серйозними реформами — люди вирішили висловити геть усі претензії, які накопичувалися роками. 

Мар'яна П'єцух, журналістка «Громадського», поділилася своєю думкою про колег, яким у поїздах заважають діти. 

Вікторія Ґуерра, редакторка LB, також обурилася коментарями про ізоляцію від дітей. Усі ми такими були! 

Тамара Злобіна, редакторка «Гендеру в деталях», розробила чеклист для тих, хто вступив у дискусію. 

Але передбачувано, не всі поради сприйняли з розумінням. 

Сергій Смальчук, ведучий телеканалу «Київ», чітко окреслив свою позицію: якщо людина не висловлює своєї думки, це абсолютно не означає, що їй усе одно.

Оксана Мороз, комунікаційниця та медіаекспертка, замість розводити дискусію, звично для себе зацікавилася першоджерелом такого бурхливого обговорення. А чи не російське ІПСО намагається нас посварити? Усім ця абревіатура вже остогидла, але перевіряти ніколи не буде зайвим.

Головний редактор «Новинарні» Дмитро Лиховій написав те, у чому так чи інакше починають підозрювати майже кожну колотнечу в соцмережах. 

Журналістка Тетяна Даниленко теж висловилася скептично, адже в країні є більш важливі новини.

Медіаекспертка Ліза Кузьменко поділилася смішним та водночас сумним випадком. 

Як з'ясувалося в коментарях, цю традицію відчула на собі не лише вона

Представники «Укрзалізниці» нині сконцентровані як ніколи. Реагують миттєво.

А ось Богдан Буткевич, наприклад, за скасування нічних поїздів і модернізацію залізниці.

Комунікаційниця та поетеса Тетяна Власова висловилася проти знецінення чужого досвіду та некомпетентних коментарів.

Конспірологічні гіпотези, конструктивні пропозиції, знецінення, недостатня обізнаність у питанні безпеки жінок, плани на «після перемоги», образи та підтримка — як і будь-яке довге обговорення, ця тема переросла в сніжну кулю. Сергій Мельничук зазначив, що українське суспільство досі не навчилося дискутувати.

Дмитро Лиховій у коменрарях уточнив, що срачів за місяць нарахував 27.

Тим часом Оксана Мороз таки провела своє дослідження, і ось її висновки.  

antonina.detector.media