antonina.detector.media
29.05.2023 13:27
Росіяни купили права на показ фільму-переможця Канн. І не тільки
Росіяни купили права на показ фільму-переможця Канн. І не тільки
Розмови про бойкот російського кіноринку вже неможливо вести без іронії. Частина українських кіношників ще під час Берлінале писали, що торгівля йде повним ходом. На Каннському кінофестивалі вона передбачувано продовжилася.

Щойно там оголосили фільм-переможець, у російських медіа з’явилася інформація про його вихід у прокат. Трилер Жустін Тріє «Анатомія падіння» показуватимуть з 14 вересня, випустить його компанія «Про:взгляд». Нагадаємо, це історія про письменницю, чоловік якої помирає за таємничих обставин. Підозра падає на головну героїню. 

Також росіяни придбали права на показ фільму «Як займатися сексом» Моллі Меннінг Вокер, який отримав відзнаку в секції «Особливий погляд». Дата поки невідома, але знаємо дистриб'юторів: A-One та Russian World Vision.

Нагадаємо, що остання компанія взагалі цьогоріч дуже часто згадується в контексті Канн. Як з’ясувалося, її  гендиректор Костянтин Йолкін є виконавчим продюсером фільму-відкриття Каннського кінофестивалю — «Фаворитка». Також компанія закупила права на 22 стрічки японської анімаційної студії Ghibli. Міжнародними продажами нині займається компанія Wild Bunch.

Чекаємо на нові анонси. Принаймні в російських спеціалізованих виданнях уже є матеріали з умовними назвами «Каннські хіти, на які ми очікуємо». 

Нагадаємо, що ситуація така: великі студії-мейджори вийшли з Росії ще на початку повномасштабного вторгнення. Тамтешні кінотеатри не розгубилися і просто пустили в прокат піратські версії фільмів. Практика гарно себе показала і триває дотепер: зараз на другому місці в Росії за касовими зборами — крадений «Форсаж 10». 

Ну а дистриб’ютори європейського та незалежного американського кіно зрозуміли, що зараз російський ринок — це дуже вигідно, адже практично зникла конкуренція голлівудських гігантів. До того ж, як стверджують українські кіношники, росіяни пропонують дуже великі гроші за права. Та навіть той самий Йолкін в інтерв’ю виданню «Бюллетень кинопрокатчика» зізнавався, що за мультики Ghibli була неймовірна конкуренція, але він її виграв. До слова, також додав, що прокат фільмів здійснюватимуть на так званій «території СНД». Це давня російська практика, яку цілком можна вважати окупаційною щодо дистриб’юторських ринків інших країн.     

А про Канни висновок простий: політичні висловлювання на червоній доріжці виголошувати не можна, а продавати росіянам стрічки — будь ласка. 

antonina.detector.media