antonina.detector.media
29.05.2023 15:30
Що робити, коли свекруха перестала підглядати у вашу спальню? Оксана Мороз написала про небезпеку «веселих пабліків»
Що робити, коли свекруха перестала підглядати у вашу спальню? Оксана Мороз написала про небезпеку «веселих пабліків»
Спеціалістка з інфогігієни Оксана Мороз, як завжди, на сторожі коментарів та вподобайок українців. Зокрема і чиновників. Цього разу йдеться про групи у фейсбуці, які приваблюють своїми карколомними запитаннями.

Оксана пише, що всі ці «На кобилі», «На коні» та People of Steel можуть збирати ваші дані щонайменше для такого:

«1 — дані для визначення ваших паролів.

Хакери за роки роботи сформували "методички" того, як люди створюють свої паролі / обирають кодові слова. Більшість кейсів крутяться довкола дат народження / імен собачок-котиків / імені вашого прадіда і т. д.

А тепер здогадайтеся, які "веселі" запитання своїй аудиторії ставлять у цих групах? І тисячі людей на них відповідають.

2 — сегментація аудиторії та шахрайство.

Наприклад, група публікує текст "Приємна новина! В Україні з’явилися розумні лічильники. Деталі (і тут лінк на тг-канал)". Людині цікаво. Вона звикла читати цю групу і не відчуває від неї небезпеки. Клікає і, в кращому разі, потрапляє на чергове шахрайство (пропонують безробітним виплати від "Дії" і т. д.).

Окрім цього, усі, хто взаємодіє з дописами таких "безпечних груп", потрапляють в окрему базу — ними просто маніпулювати. А далі вже справа техніки і часу. До вас підберуть дієвий ключик для виманювання грошей / зламу сторінки / поширення інфооперації і т.д.

3 — популяризація своєї (і не своєї) мережі сміттярок — телеграм / фейсбук і т. д.

Див. попередній пункт — ви звикли до цих груп і не відчуваєте небезпеки. А значить, рекомендації інших "цікавих-веселих" груп / шери з них ви будете сприймати лояльно та, з великою ймовірністю, підписуватися на них».

Оксана Мороз припускає, що навіть коли адміни цих пабліків і не мають безпосередньої мети зібрати ваші персональні дані, то ви однаково лишаєте їх публічно. Отже, цим можуть скористатися всі зацікавлені.

Зазвичай вважається, що на таке «вестися» можуть вже геть наївні люди, якими легко маніпулювати. Ось Оксана теж на це вказує. Тому поспішаємо звернути увагу на допис луцького журналіста Віктора Калитка, який помітив (і навіть заскринив), що допис в одній з таких груп прокоментував Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад. Не міг, очевидно, втриматися від неймовірно дотепного жарту.

Мороз пише, що сподівається, паролі в пана Недопада не з ім’ям його ж песика. І нагадує про вавжливе:

antonina.detector.media