antonina.detector.media
Лєна Чиченіна
«Детектор медіа»
11.01.2024 13:30
Саймон Шустер, Сергій Лещенко та президентський бункер. Стало відомо, що журналіст не мав туди доступу
Саймон Шустер, Сергій Лещенко та президентський бункер. Стало відомо, що журналіст не мав туди доступу
Місцем розкриття всіх таємниць став фейсбук.

Напередодні журналістка та письменниця Ніна Кур'ята написала про свої перші враження від книги Саймона Шустера з довжелезною назвою «The Showman: The Inside Story of the Invasion That Shook the World and Made a Leader of Volodymyr Zelensky». Справа в тім, що Ніна зараз у Британії та, як і багато тамтешніх журналістів, отримала так званий сигнальний примірник для оглядів. 

Detector Media · Саймон Шустер, Сергій Лещенко та президентський бункер. Стало відомо, що Шустер не мав туди доступу

Допис став доволі популярним, тому вона мусила приписати, що не треба цей текст сприймати як рецензію — вона буде згодом англійською. А також попросила медіа не писати про нього. Тому ми, звісно, і не будемо. 

Але напишемо про перипетії в коментарях, які часто бувають не менш цікавими, ніж самі дописи. Отже, в тексті Ніна переповідала розділ, в якому описується життя президента і його команди в бункері. З тексту можна було зрозуміти, що Саймон Шустер там був особисто. Тому в коменти прийшов Сергій Лещенко і заявив, що ніякого Шустера в бункері не було. 

Злі люди почали з Лещенка сміятися і писати, що довіри йому немає. Але він наполягав і навіть написав, що це його офіційна заява. Люди продовжували стібатися і питати в Сергія, а що він сам там робив. 

Проте вже невдовзі до цієї жвавої бесіди долучився власне Шустер і підтвердив слова Лещенка:

«Дякую вам, Сергію, усе правильно. Я не був у бункері й у книзі цього не стверджую. Усе, що описую про цей бункер, базоване на інтерв'ю з президентом та людьми, які жили та працювали з ним там. У книзі про це чітко сказано. Я провів багато часу в президентському комплексі на Банковій. І це не те саме, що бути в бункері».

Ніна Кур'ята, своєю чергою, пояснила, що оскільки примірник сигнальний і відрізняється від того, який подаватиметься, то посилань на джерела в ньому немає. Сподіваюся, вони будуть у самій книзі. Напевне такі: Анонім 1, Анонім 2, Анонім 3. Ну, все як любить Саймон Шустер. 

Нагадаю, що свого часу журналіст відзначився багатьма неоднозначними публікаціями. Наприклад, про неонацистів, які начебто проходили підготовку в Україні за участі «Азову». Наприкінці жовтня минулого року галасу наробив його матеріал у виданні Time про Володимира Зеленського. Він називався «Ніхто не вірить у нашу перемогу як я. Як Володимир Зеленський намагається відстоювати Україну в боротьбі за перемогу». Переклад, до речі, можна почитати на «Цензорі». Time же тоді навіть винесло цей матеріал на обкладинку.

Отже Саймон Шустер — неоднозначний, але доволі впливовий журналіст. Хтось упевнений, що він просуває російські тези, а хтось згадує і його критичні щодо Росії матеріали. Але в кожному разі його книга точно стане помітним явищем, тому будемо стежити за її змістом. На Amazon зараз триває передпродаж. Вийде вона 23 січня. 

А в нас із вами тепер нова загадка: чи був у бункері Сергій Лещенко?  

antonina.detector.media