antonina.detector.media
Марина Крижня
«Детектор медіа»
15.01.2024 17:30
«Половина українських музичних трендів на ютубі — це російський контент»: Злата Огнєвіч проаналізувала, що слухають українці
«Половина українських музичних трендів на ютубі — це російський контент»: Злата Огнєвіч проаналізувала, що слухають українці
15 січня співачка зробила допис в інстаграмі, де проаналізувала тренди ютубу. Вона обурилася, що українці продовжують слухати російську музику.

Злата додала скриншот із ютубу та написала, що 50% українських трендів становлять російські виконавці. У списку опинилися росіяни Моргенштерн, Miyagi та «Ендшпіль», «Ласковый май», Shaman, Ярослав Сумішевський, Маріне Манасян.

У дописі співачка пройшлася майже по кожному: «Morgenshtern — “хороший рускій”, який просто боїться повертатися на Росію, бо його можуть посадити чи мобілізувати на родіне!», «Shaman — головний “проповеднік руского міра”. Щоб ви розуміли, він став довіреною особою путіна на виборах 2024». До речі, наприкінці 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики України внесло російського співака-пропагандиста Ярослава Дронова з псевдонімом Шаман (Shaman) до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

«Це не вкладається в голові! Половина українських музичних трендів на YouTube — це російський контент. Це коли кожен день Україна утопає у крові та втрачає найкращих людей», — пише Злата Огнєвіч.

Злата згадала і про серіал «Слово пацана» на тлі того, що «Ласковый май» опинився в трендах ютубу. Пісня цього гурту, популярного в 90-х, лунає в серіалі. «“Седая ночь” — мабуть, ось для цього і був створений серіал “Слово пацана”, щоб саундтреки залітали у тренди та ми згадували, як “прекрасно было в СССР”», — такий висновок зробила Злата, і з цим важко не погодитись, адже більшість треків серіалу — радянські хіти. Там пісні Ігоря Талькова, Володимира Кузьміна, Олександра Сєрова, Юри Шатунова («Ласковый май»), гурту «Мираж», «Комбинация».

Після аналізу трендів Злата Огнєвіч підсумувала: «Як вам такий вибір українців? Скільки ще має прилетіти ракет, щоб ми зрозуміли, що ви ж і допомагаєте ворогу. Ви руйнуєте нашу культуру своїми руками. Ви платите їм кошти, щоб вони нас вбивали!!!».

Якщо ж зазирнути в загальну вкладку «Популярне» на ютубі, то там на першому місці — огляд матчу «Реал Мадрид» VS «Барселона» від української спортивної платформи Senanta Sports, а далі вже йдуть ютуб-shorts росіян та великі відео. Українці дивляться фільм «Таксі-5» у російській озвучці, чомусь людей цікавить, що «хазяєва куплять на 1 млн рублів», документальний фільм «Хто керує світом насправді. Клани, сім'ї, структури» та відео з багатообіцяючою назвою «Дружин мобілізованих не змогли затримати на Красній площі у Москві».

Відео російських каналів ідуть впереміж із відео від українських каналів. Українці дивляться гумористичну «Вікторину» з братами Борисенками від «Ветеранів космічних військ», слухають пісню Альони Альони та Джері Хейл «Teresa & Maria», з якою співачки беруть участь у Нацвідборі на «Євробачення-2024», подкаст Сергія Притули та Антона Тимошенка, другий випуск шоу «Мамахихотала» та інтерв'ю Раміни Есхакзай із нутриціологинею Катею Крупкіною.

Якщо ж зазирнути в ютуб-чартс та найпопулярніші пісні в Україні, то на 7-му місці з'являється російська виконавиця українського походження Анна Асті з піснею «Царица». До речі, саме цей трек виконувала на своєму корпоративі блогерка Анна Алхім. Сподіваюся, це вона послухала 793 710 разів цю пісню. Дякуємо Алхім, що просуває росіян у наш інфопростір.

На 19-му місці в топі опинився російський гурт «Моя Мишель» з піснею, яка теж увійшла до серіалу «Слово пацана», а на 20-му — російський гурт «5 утра».

У 2023 році українці стали ще менше слухати російської музики, про що свідчать різні дослідження. І більше — української. Але ми все ще не можемо позбутися в топах Асті, моргенштернів, шаманів та юр шатунових, особливо на тлі виходу гучних російських серіалів.

Вочевидь, нам треба більш свідомо підходити до питання: що ми дивимось та слухаємо. Вже не кажучи про монетизацію на стримінгових платформах (від кожного прослуховування пісні чи перегляду відео автор отримує гроші). Адже музика, як і будь-яке мистецтво, не буває поза політикою.

Фото: інстаграм та фейсбук Злати Огнєвіч, скриншоти з ютубу

antonina.detector.media