antonina.detector.media
Катерина Городнича
«Антоніна»
10.04.2024 15:40
Цього разу вона такої дурні не говорила. Соцмережами шириться псевдоцитата Ольги Фреймут про ухилянтів
Цього разу вона такої дурні не говорила. Соцмережами шириться псевдоцитата Ольги Фреймут про ухилянтів
Бувають медійні персони, які за свою кар’єру стільки наговорили спірного і контроверсійного, що в момент, коли в соцмережах відбувається вкид з їхньою вигаданою цитатою, читачі поширюють це без тіні сумніву.

Ользі Фреймут приписали критичну цитату про ухилянтів, у якій є відверто кумедний твіст: «Мені соромно перед англійцями, я не знаю, як їм пояснити таку ницість ухилянтів. Ми тут в Лондоні з чоловіком пояснюємо їм, що не всі чоловіки в Україні такі жалюгідні». 

Чоловік Фреймут, Володимир Локотко, нагадаємо, — колишній громадянин Росії і працівник «Газпром-медіа», який у 2006 році почав робити кар’єру в українському медіапросторі і доріс до очільника «Нового каналу». З початком повномасштабного вторгнення разом із дружиною перебрався до Британії.

Можна було б припустити, що це такий прикол і пародія на ведучу. Утім, публіка сприйняла усе всерйоз. Коли псевдоцитата вже розплескалася з Х на фейсбук, а обурені коментарі з відсиланням до теми ухилянтів почали з’являтися під інстаграм-постами Фреймут у стилі «я красиво сиджу на підвіконні», ми сумно зітхнули і пішли шукати першоджерело. Щоби переконатися, що його знайти неможливо. Точніше, немає прямої мови самої експертки з етикету і правильного пускання сльози при чоловікові.

Розповсюдив цю «зраду» абсолютно мутний Х-акаунт, створений лише п’ять місяців тому, наповнений зрадою та істерикою. Він збирав до десятка лайків-перепостів і раптом угадав, на чому можна злетіти. У допису про Фреймут більше чверті мільйона переглядів, сотні перепостів і цитування.

А все чому? А тому, що Оля Фреймут відома тим, що вміє намолоти пихатої дурні і виставити себе не в найкращому світлі. І всім, хто приписує їй цитати або поширює їх, щоби пообурюватися, ми радимо не конкурувати з профі своєї справи. Підіть лише послухайте казку її авторства і виконання в неї в інстаграмі. Навіщо вигадувати, якщо людина й сама справляється?

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Видавництво Ольги Фреймут (@snowdrop_publishing)

Але те, що у псевдоцитату Ольги Фреймут людям так легко повірити завдяки самій Олі, не знімає відповідальності за критичне мислення і перевірку першоджерел. Лише кілька коментаторів у пості топікстартера засумнівалися і спитали в автора «креативної ідеї», звідки цитата. Бо у прикріпленому ним матеріалі її немає. Звісно, відповіді вони не отримали.

Наостанок: ми, звісно, як належить, попросили Ольгу Фреймут підтвердити чи спростувати існування такої цитати, але їй поки не було коли відповісти. Чекаємо. 

Фото: інстаграм Ольги Фреймут

antonina.detector.media