antonina.detector.media
Катерина Городнича
«Антоніна»
07.12.2024 15:00
Як Анастасія Приходько перетворилася на захисницю російської мови
Як Анастасія Приходько перетворилася на захисницю російської мови
Співачка сходила на інтерв'ю до Наташі Влащенко, де видатним чином підставилася.

Анастасія Приходько, з одного боку, колись у 2009-му представляла на «Євробаченні» Росію, а з іншого — з 2014-го припинила їздити в РФ через окупацію Криму та вторгнення на Донбасі.

Вона говорить про патріотичну позицію, десять років їздить із виступами до наших військових. Водночас дружить і публічно підтримує стосунки із зашквареним просувальником російських наративів Максом Назаровим. Тим самим, який заперечував факт участі росіян у захопленні частини Донбасу в 2014-му. 

Приходько стверджує, що одразу після початку війни в 2014-му перейшла на україномовний репертуар і з тих пір російською не співає. Але при цьому приходить на інтерв'ю до Наташи Влащенко і говорить із нею російською.

І в цьому ж таки інтерв'ю наголошує, що публічні люди в публічному просторі мають говорити українською. Тобто або Настя не дуже розуміє значення терміна «публічний простір», або... Ні, немає другого варіанту.

Але прекрасно все розуміє ведуча цього інтерв'ю, яка, очевидно, й попросила Приходько говорити російською, бо самій так зручніше. Плюс потрібні наративи проговорюються. Цікаво спостерігати, як Влащенко дивиться на те, як Настя себе закопує, плутаючись у логіці. 

Анастасія наголошує, що вона не винувата в тому, що виховувалась у російськомовному середовищі, а політики в ті часи «не змушували» говорити українською. Виходить, що тоді треба було змушувати, а тепер уже не можна.

При цьому в розмові Приходько часто не може знайти російський відповідник українським словам, що свідчить якраз про те, що російськомовне середовище, в якому вона виросла, не завадило їй самій українізуватися.

Співачка — легка здобич для досвідченої інтерв'юєрки. Навіть на банальні питання типу «як вам вдається справлятися з трьома дітьми під час війни» або «навіщо під час війни концерти і музика» гостю у відповідь «несе». Вона починає розвивати глибоку думку, яка й закопує її все глибше. 

Про музику під час війни Приходько не знайшла кращого прикладу, як те, що «в блокадному Ленінграді звучав Штраус».

Щирість гості інтерв'ю ніяк не компенсує тотальну кашу в голові, яка ще й підгорає. 

Давати інтерв'ю — не для Анастасії Приходько. Шість років тому, під час парламентських виборів, коли Настя збиралася балотуватися від БЮТ, інтерв'ю з Яніною Соколовою закопало її політичну кар'єру на злеті. 

Очевидно, співачка важко пережила той епізод. І знайшлися люди, які її підтримали. 

І от нині Приходько радо підставляється, підпадаючи вже під інший вплив. Тих, хто шість років тому її підтримував. Щоправда, якраз у той час і Назаров, і Влащенко активно працювали на каналах Медведчука та Мураєва, просуваючи російські наративи.

Тож іноді краще співати, ніж говорити. 

antonina.detector.media