antonina.detector.media
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
15.04.2025 15:30
Дмитро Комаров почав знову робити російськомовні випуски «Світу навиворіт»
Дмитро Комаров почав знову робити російськомовні випуски «Світу навиворіт»
Точніше «Мира наизнанку».

Ваша Антоніна цього й не помітила б, бо давно щось не заглядала на сторінки з програмкою Комарова. Якби не допис продюсера каналу «Історія без міфів» Костянтина Анохіна. Він нині служить у 425-му окремому батальйоні безпілотних систем і, бачте, знаходить час ще й знаходити всяку всячину. 

Знахідкою Костянтин не дуже задоволений.

Пішла ж я дивитися, в чому справа. І справа в тім, що є два ютуб-канали: «Мир наизнанку» і «Світ навиворіт». Перший створений у 2010 році, а другий — у 2019-му (відео на ньому почали виходити два роки тому). 

Програмки свої Комаров вів російською і доволі довго переходив на українську. Навіть свій репортаж з деокупованої Київщини (він був одним з перших журналістів, кого туди пустили) робив російською.

 

У 2022 році Дмитро почав випускати продовження проєкту «Світ навиворіт. Мандруй Україною». Його вже озвучували українською.

Ну і, зрештою, глядачі дочекалися від Комарова контенту українською в оригіналі. Наприкінці 2023 року стартував проєкт «Світ навиворіт. Україна». А також журналіст зробив цикл програм із назвою «Рік». Який критикували за відбілювання влади.

Але українська у Дмитра виявилася чудовою. Це я до того, що частина глядачів побоювалася, що щелепа ведучого не витримає такого неймовірного навантаження і він втратить усю свою харизму.

На каналі ж «Мир наизнанку» теж продовжували виходити ці відео. Але тепер Дмитро змінив тактику — почав накладати російську озвучку на український оригінал (хоча й не скрізь). Свій фільм «Рік» Комаров теж переклав російською. 

11 місяців на каналі взагалі нічого не викладали. Аж ось впродовж останнього часу бачимо три програмки з нового сезону «Світу навиворіт. Україна». Також із російською озвучкою.

В коментарях люди теж не надто задоволені. Хочуть чути голос ведучого, а не якогось незрозумілого диктора. От бідосі. 

Ситуація, звісно, суперечлива. М’яко кажучи. І не рідкісна. Безліч медійників продовжують робити контент російською та спільно з росіянами. Для впливу на, прости господи, країни есенге. Разом із тим мало хто виявляє бажання впливати на західну, англомовну аудиторію. Хоча вона для нас є значно важливішою. І значно менше знає про Україну. 

Доцільність і якість впливу на російськомовний сегмент ютубу обговорювалася нераз і питання лишається дискусійним. Тим паче, що нерідко йдеться не про вплив, а про банальний збір переглядів. Хоча варто сказати, що на каналі «Мир наизнанку» в Комарова хоч і в рази більше підписників (понад 4 мільйони) проти більш нового «Світу навиворіт» (751 тисяча), але переглядів значно менше. 

Та ось вам інший приклад. Антон Птушкін до 2022 року теж робив контент російською зрозуміло для кого. І були в нього якісь просто скажені показники переглядів — 20, 30, 40 мільйонів. Після повномасштабного вторгнення Антон залив на той канал лише два відоси: звернення до росіян (традиційне для наших знаменитостей у той час) і мандрівку Карпатами без слів узагалі. 

Як і багато медійних людей з великою російськомовною аудиторією, Птушкін зрозумів, що ну їх в баню. Толку однаково не буде. Завів новий канал, зняв документальний фільм «Ми, наші улюбленці та війна» і робить з Мішою Кацуріним програмку про їжу в різних регіонах України. 

Ось такі дві різні долі. 

antonina.detector.media