antonina.detector.media
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
30.04.2025 16:20
Красіва я в мєдном чайнікє! Валерія заспівала на зруйнованих росіянами будинках, і вона — далеко не перша
Красіва я в мєдном чайнікє! Валерія заспівала на зруйнованих росіянами будинках, і вона — далеко не перша
Бо це ціла тенденція в російському шоубізі.

Але що зробиш — невдовзі наші сусіди перейдуть на такий формат, що можна буде з них писати абсурдистську трагікомедію без жодних вигадок. Хоча, здається, вже можна. 

З початком повномасштабного вторгнення російський шоубізнес невтомно деградує. Більш-менш пристойні музиканти (які, утім, нерідко належать до категорії «хороших росіян») звідти позвалювали, лишивши галузь на різноманітних фриків. Вони разом із професійними пропагандистами постійно намагаються креативити, але виходить якась фантасмагорія. 

Однією з улюблених фішечок цих панів та пань є співи на «заброшках». Тобто на зруйнованих росіянами ж будинках українських міст. Розфігачили все й одразу прийшли співати якусь «патріотичну» муть. Останньою в такому дивовижному форматі поки відзначилася Валерія.

Прикметно, що на жодному офіційному майданчику співачки цього відео немає. Контексту ми теж не знаємо, зокрема де саме це фільмувалося. 

Валерія нарочито контрастує з усім навколо: вона у красивій сукні, з укладкою, червленими губами та хрестиком. І посміхається. Цілком достатня картина, аби викликати санітарів. 

Загалом пісню «С чего начинается родина» в Росії юзають на кожному кроці майже з початку війни. А з 2022 року — ще активніше. Її виконують різні музиканти на різних подіях, але концепт один і той самий: пов’язати «вєлікую отєчествєнную» з теперішнім нападом Росії на Україну. А ще — з духовністю та культурою.

Ось тут сім'я спочатку передивляється фотографії та медалі «дєдов», а потім іде на виставку військової техніки.

Позитивні згадки про СРСР — одна з важливих складових.

Переодягання в радянську військову форму — теж мастхев.

Надто така штука популярна стосовно дітей. Нині часто говорять про те, що росіяни готують юне покоління до війни на досить високому рівні: від школи до гуртків та психологічних розробок. Проте цей процес зовсім не новий. Він стартував ще з 2014-го і просто вдосконалюється та масштабується.

Але, шановні читачі, стає не так уже й смішно, якщо згадати про наше недавнє минуле. А саме — про концерти на «Інтері», які пхали своїм глядачам точно таку дичину. І не лише на 9 травня, а й на інші свята. Стилістика — ідентична.

Та все ж найкраще виконання пісні «С чего начинается родина», безумовно, належить Владіміру Путіну. Одразу видно — талант!

Цю пісню виконували навіть північнокорейські співачки на концерті у Пхеньяні минулого року. А Путін та Кім Чен Ин разом насолоджувалися в залі.

Ну а тепер — про «заброшки». Найпершою і найбільш епічною спробою забабахати такий хіт стало відео «Пливе кача». Його виконав проросійський воєнкор і сепаратист з Маріуполя Акім Апачєв. Знімали на зруйнованій «Азовсталі». Треба визнати, вийшло доволі моторошно і акція явно мала на меті дещо вибити нам землю з-під ніг — відео випустили одразу після окупації міста і взяття в полон наших військових.

Але було одне «але» — текст. Його написали українською і з розмаху дали в штангу. Бо назвати це українською можна з великою натяжкою:

Серед степу палахала хата

Богоматір родить немовлято

Також там є такі авторські неологізми як «палаючі посліди». Тому українцям довелося не боятися цієї пісні, а сміятися з неї.

У 2023 році до Маріуполя приперлася група китайських блогерів, аби теж запиляти контент на тлі зруйнованих будинків. А в драмтеатрі виступила китайська співачка Ван-Фан — виконувала «Катюшу». Відео виклав сепаратист Денис Пушилін і назвав гастролерку «відомою оперною дівою», хоча всі спроби її нагуглити тоді провалилися.

Наше МЗС назвало це прикладом «повної моральної деградації». 

У тому ж році російське видання The Village опублікувало репортаж з Маріуполя, оперуючи в тексті такими фразами як «кльові заброшки» та «лукбук туристів». Ішлося про людей, які їздять у зруйноване місто фоткатися для інстаграму. 

У принципі, схема доволі робоча. Фотосесії у зруйнованих будівлях досі популярні, а колись це взагалі був цілий тренд. І тому його легко переплітати з пропагандою, а зруйновані міста позиціювати серед народонаселення як прикольні «фотозони».

На ютубі можна знайти ціле море музичних відео на руїнах. Але готові з цим світитися переважно ноунейми або трушні z-співаки. А ось ті, хто вже з певним статусом, це роблять, звісно, але не виставляють на своїх майданчиках. Велика частина представників російського шоубізу, навіть тих, які лишилися в Росії, добре розуміють усю зашкварність того, що несеться. І намагаються бодай трішки відсторонитися. З іншого боку, відпрацьовувати програму потрібно, тому в них такий неприємний шпагат.

Ну а ті, які з радістю зроблять усе на світі, зазвичай неймовірно бездарні. Тому тамтешня масова культура все більше і більше нагадує якусь криву комедію. Навіть попри неймовірну кількість грошей, які в цю галузь вкладаються.

antonina.detector.media