Директор Харьковского музея повторила подвиг Никиты Хрущева
Моя милая Дуся, ласт викенд я провела в мыслях о том, что современное искусство в нашей стране остается экзотикой. Да и то, многие ни сном ни духом, даже, казалось бы, отпетые профессионалы. Вот например, директор Харьковского музея Валентина Васильевна Мизгина практически действовала по сценарию Никиты Хрущева, который в свое время объявил художников не следующих канону соцреализма пидорасами. ВВМ серьезная женщина Манифеста ей не указ. Короче говоря кураторский проект харьковской группы SOSка грубо уничтожили. Из Харькова шлют жалобные письма, сама посмотри:
НОВА ІСТОРІЯ ПІД ЗАБОРОНОЮ
21 травня в Харківському художньому музеї відбулося відкриття виставки «Нова історія», проекту-фіналіста міжнародного конкурсу кураторських проектів «Мистецтво a priori: актуальні історії». В регулярній експозиції музею були представлені відео, фотографія, інсталяції та об’єкти актуальних художників – як доволі відомих, так і початківців – з України, Росії, Швеції, Румунії та Словаччини.
Відкриття відбулося резонансно. Був проведений прес-тур, кураторська екскурсія для відвідувачів, а також спеціальна екскурсія-лекція для студентів художніх вузів та мистецтвознавців.
Але вже наступного ранку, 22 травня, проект, показ якого був запланований до 25 травня включно, був зачинений, а експозиція демонтована за особистим розпорядженням директору музею. Прохання про припинення роботи виставки було надано в категоричній та агресивній формі. З аргументів приведених керівництвом - посилання на нецензурність змісту робіт та принципова невідповідність виставковій політиці музею. Наприклад, розташування відео-роботи Алєксандра Вайндорфа «Detour. One particular Sunday.» (раніше показана на «Manifesta 7») в залі І. Рєпіна. Також слід зазначити, що в процесі підготовки проекту відбулося грубе втручання в процес формування експозиції, а саме: керівництвом була власноруч знищена відома інсталяція Давіда Тер-Оганяна «Дівчинка в трусах» (варіант якої раніше був представлений на «Арт-Москві»)
На жаль, авторам та організаторам виставки відмовили у наданні письмової відповіді з роз’ясненням причин дострокового припинення роботи виставки. Тому з питаннями стосовно обставин екстреного закриття проекту прохання звертатися безпосередньо до керівництва Харківського художнього музею в особі Мизгіної Валентини Василівни, директору, за телефоном у Харкові +38 (057) 7063395.
Также поделюсь с тобой емейлом, так сказать, фронтмэна SOSки Николая Ридного, вдруг ты решишь черкнуть ему пару слов в утешение nickridniy@mail.ru
Целую
Аксинья