Порошенку про Дебальцеве
Петро Олексійович назвав відхід українських сил з Дебальцевого організованим і плановим. А також спростував дані про оточення. Мовляв, якби воно було, то не вийшли б. При цьому акцентував на порівняно невеликій відносно загальної чисельності угрупування кількості загиблих і поранених.
Відомо, що операція з відступу була здійснена лише після жорстоких боїв з противником, який кинув у наступ безпрецедентну кількість живої сили і техніки - найсучаснішої російської зброї. Чи могли за таких обставин наші втрати бути мінімальними, на чому наголошує глава держави?
Під час масованого штурму Дебальцевого ворог майже оголив свою оборону в раніше захоплених населених пунктах. Чому нами не була здійснена контратака по цих напрямках? Чи наступати на українській землі можна лише окупантам?
Чи слід сприймати такими ж підготовчими заходами з планового відходу численні телефонні звіти з передової в телевізійному ефірі учасників АТО різного рангу про погіршення ситуації та їхні заклики до військово-політичного керівництва про негайне прийняття рішень, адекватних характеру й інтенсивності бойових дій?
Від воєноначальників вимагали визначитися: або відступаємо, поки ще є можливість і не утворений котел, загроза виникнення якого посилювалася з кожної годиною; або обороняємося із застосуванням всієї необхідної для цього зброї та залученням підкріплення.
Серед інших, про ситуацію, що невпинно ускладнювалася, інформували радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк, заступник начальника УМВС в Донецькій області Ілля Ківа, народний депутат і комбат "Донбасу" Семен Семенченко, командири структурних підрозділів та рядові бійці інших батальйонів.
А публічні акції та перекриття трас родичами військових, що були під Дебальцевим, з вимогами невідкладних заходів для порятунку солдатів - це теж один з пунктів плану організованого відводу?
Якщо про ніяке оточення не йшлося, то чому для відступу з Дебальцевого було потрібно облаштовувати спеціальний коридор під захистом української артилерії? Чому проведення планової операції з відступу за відсутності оточення потребувало вогневої підтримки та й попри це відбувалося під щільним, з усіх боків, вогнем противника?
Бійці, які вийшли з оточення, кажуть, що вони проривалася крізь блокпости і засідки ворога. Як той опинився в нашому тилу, якщо оточення не було? При цьому, як повідомив президент, було вбито шість і поранено понад сотню військовослужбовців. За оновленими ж даними Генштабу ЗСУ, під час відступу загинуло 13, поранено 157. Такі втрати - теж планові?
Чому в рамках оголошеної планової спецоперації з Дебальцевого українські військові виходять частинами і на сьогодні, за офіційним даними, і досі не виведено всі 100 %? Вчора повідомлялося про 80 %, сьогодні - 90%. Так і планувалося?
Порошенко каже, що ворог отримав "по зубах". Одначе при цьому ми вимушені були залишити важливий плацдарм. Російські загарбники відвоювали в України ще одне місто. Чи впевнений президент у своєму Генштабі? Чому попри нищівну критику військових експертів, командирів та бійців АТО, а також поразки на фронті, не робляться відповідні кадрові ротації?