«Оптимізація» на «Плюсах». Як настрій?
Я вже розповідала вам про можливі масштаби «оптимізації виробництва» на «Плюсах», і думка про це не дає мені спокою. Аби трішки заспокоїтися і підтримати в собі належний позитивний настрій, я згадала пораду Ігоря Пелиха. А, щоби не зациклюватися на невизначеності, я вирішила подзвонити плюсівцям і дізнатися, як там їм живеться, і з яким настроєм вони приходять на роботу.
1. Олександр Загородній («ТСН»):
- Моя робота ніяк не змінилася. Як працював, так і працюю. Звільнили, в основному, «Сніданок», до якого я не мав ніякого відношення. А журналістів у нас практично мінімальні втрати.
Тобто, ви лишаєтеся на старому місці й не плануєте перебиратися на інші проекти каналу?
- Наскільки я знаю, у нас інших проектів на каналі не залишилося, крім новин і однієї-двох програм. Поки що ні, на старому місті.
Поділіться своїми здогадками стосовно того, за якими критеріями відбирають людей для звільнення. Чому одних залишають, а інших просять на вихід?
- Я так подивився по кількох звільненнях. Ті люди, які мали інші підзаробітки, тих і звільнили. Мабуть, виходили з такої логіки: якщо людина ще десь працює, то не залишиться без копійки на прожиття. Але це тільки моя здогадка.
Як поживають ваші звільнені друзі?
- Шукають роботи. Воно все якесь таке… Знаєте, нервово-веселий настрій. Ніхто сльози не ллє. Але люди засмутилися, звичайно.
2. Не називаю імені з прохання людини («Сніданок з «1+1»).
- Поки ніяк не вплинула. «Сніданок з «1+1» з Нового року закривається. Частину народу скорочено, частина працює на інших проектах.
3. Ілона Довгань («ТСН»):
- Я думаю, ви знаєте цю ситуацію. Офіційно коментувати може лише прес-служба або керівництво. Те, що закривають «Сніданок» – це не секрет. Цієї програми не буде. У нас є звільнення, є списки... Буде більш коректно, якщо прізвища називатимуть ті особи, які мають на це повноваження. Я залишаюсь у «ТСН».
За якими критеріями, на вашу думку, вибирають людей для звільнення?
- Мені складно сказати, адже я не відбираю. Можливо, тих, хто не в ефірі. Мабуть, залишають в першу чергу за професіональними якостями або сімейними обставинами. Наприклад, маленька дитина, а він – єдиний годувальник сім’ї, можливо, кредити.
4. Юлія Бориско («ТСН»):
- На мене жодним чином не вплинуло. Розумієте, коли я йшла сюди на роботу, я собі сказала: «Я йду на «1+1» працювати, а не дружити». Отак я працюю.
Тобто, у вас немає близьких друзів на каналі. Ви виконуєте свої професійні обов’язки і потім повертаєтесь додому?
- Ви все правильно зрозуміли. У мене близькі друзі у Львові.
- Як ви вважаєте, за якими критеріями відбирають людей на звільнення?
- Я цього не знаю. Я не думаю, що це знає хто-небудь з колективу. Такі рішення приймаються без побажань журналістів.
5. Дмитро Фурдак («ТСН»):
- На мені оптимізація ніяк не відбилася. На друзях відбилася – деяких звільнили.
- Яка атмосфера зараз у редакції? З яким настроєм працюють ті, хто залишився?
- Зрозумійте мене правильно. Я не хочу і не буду коментувати більше, ніж я вже сказав.
6. Ігор Посипайко («Катастрофи»):
- Наразі ніяк не відобразилася. Після Нового року подивимося, чи не скоротять нам об’єми відряджень. Наразі, не можна сказати, що ми особливо витрачалися, щоби на нас ще й економити.
- Ваша програма виходитиме й надалі?
- Так, вона залишається, можливо, вона буде більшою: не 26 хвилин, а година.
- На вашу думку, за якими критеріями відбирали людей на звільнення?
- «Почему все так?». Я навіть не збираюся над цим задумуватися. Я не буду говорити свої власні здогадки. Я вірю в те, що це лише лякають. Це ж не звільнення, це ж попередження. Мені віриться, що на кінець січня керівництво одумається і не буде звільняти таку купу народу, а звільнить набагато менше.
Наостанок, я подзвонила людині, що має все про всіх знати, до гримера. Мені не вдалося випитати нічого нового. Вперше зустрічаю такого небалакучого гримера:
- Чи змінилася атмосфера на каналі? Чи переживають ведучі стосовно звільнень на каналі?
- Я не даю такої інформації, це особиста думка ведучих. Ми працюємо, як раніше. Приводимо ведучих до ладу. Все нормально. Атмосфера нормальна. А особисті емоції – це особисті емоції.
Оптимізм під час оптимізації – оптимальне рішення. Тримайтеся, любі!
Ваша Дуся.
Фото: Яна Новоселова, webshots.com