Аркадій Непиталюк і Олекса Гладушевський знімуть золоті лосіни
Таблоїдний заголовок поставили, тепер можна й лапки повернути на місце. «Золоті лосіни» — повнометражний фільм, до якого розростеться короткометражка Аркадія Непиталюка «ГКЧП». Продюсером стрічки став Олексій Гладушевський (продюсеркою короткого метру свого часу була Анастасія Буковська).
Відчуваємо присмак шкандалю! Не справжнього, але дуже гламурного. Гламур а-ля 90-ті. Справа в тому, що англомовна назва фільму «ГКЧП» — «Golden leggins». А повний метр команда стрічки вирішила назвати «Золоті лосіни». Набираємо повітря в груди, щоб висловити максимальне здивування. Ви що?! Не знаєте, що легінси і лосіни — це не одне й те саме?! [закочуєм очі, цокаєм язиком і нервово махаємо віялом, бо в шоці від такого невігластва]
Про що кіно: «19 серпня 1991 року. У дитячо-юнацькому таборі поблизу Запоріжжя вирує життя: 14-річний Андрій краде для Іри подарунки, щоб висловити свої почуття, та втікає від міліціонера. Вихователь Тарас закоханий у директорку Галину, але їй зараз не до нього. Завгосп табору і колишній дисидент Петрович приніс новину: у Москві мітинги, а по телевізору ще від ранку крутять “Лебедине озеро”».
Це один з двох українських проєктів, які відібрано до конкурсу в Коттбусі.
Другий — кіноадаптація роману Івана Багряного «Тигролови». Зніматиме вже збитий тандем «продюсерка — режисерка» Наталія Лібет — Анна Бурячкова. Їхній спільний фільм «Назавжди-назавжди» якраз виходить в український прокат.
Тут теж нюанс із назвою. В англомовному варіанті вона така — «The Hunters and the Hunted». Такий самий переклад має назва книги. Але якщо шукати в гуглі цю назву з припискою «film», то можна натрапити на американський трилер про людожера і мисливця на людей. Не дуже би хотілося, щоб згодом ті, хто хотів би подивитися такий собі український варіант Ді Капріо в «Легенді Г’ю Гласса», щораз натрапляв би в мережі на чужий комедійний горор.
Втім, команда стрічки впевнена, що згодом за цією назвою гуглитиметься саме український фільм. Продюсерка Наталія Лібет прокоментувала Антоніні: «Так, ми залишаємо назву — попередні фільми не заважають цьому, як доведено досвідом міжнародних ринків».
Нагадаємо, «Тигролови» розповідають історію українського авіаконструктора Григорія Многогрішного, якому вдається втекти від НКВС із потяга, що везе його на Колиму. В тайзі він не тільки вижив, але і знайшов українську родину, яка його прихистила.