Заявка на зіркову кар'єру. Британський фільм з Олександром Рудинським потрапив у номінацію BAFTA
Бо 16 лютого відбудеться церемонія нагородження.
Називається стрічка «Rock, Paper, Scissors» («Камінь, ножиці, папір») і розповідає про події в Україні взимку 2022 року. Рудинський грає 18-річного Івана, тато якого оперує військових та цивільних у бункері. Про нього дізнаються російські військові, а Іван вирішує взяти зброю та захищати батька і його пацієнтів. Також у фільмі знялися Сергій Калантай, Юрій Радіонов, Богдана Калантай та Олександр Яценко.
Поки ваша Антоніна нічого більше про сюжет сказати не може, як і про стрічку загалом. Бо її ще треба подивитися. Але страшенно цікаво, як британський режисер Франц Бум зобразив нашу війну. Навіть у контексті постійних дискусій у кіноколах на тему «як саме нам знімати стрічки про повномасштабне вторгнення».
А найбільш мені цікаво, як Бум показуватиме російських військових, якщо вони будуть робити в кадрі щось яскравіше, ніж просто стріляти. Судячи з усього — так:
Бо для нашого середовища це теж одна з найяскравіших розмов. Маємо вже кілька стрічок з персонажами-росіянами. Скарги на них переважно дві: занадто карикатурні та занадто добре виписані (в сенсі краще, ніж персонажі-українці).
Але ми можемо подивитися бодай трейлер.
Ну і давайте ж про Рудинського. Останнім часом він постійно з'являється в іноземних проєктах. Приміром, у серіалі «Декамерон» на Netflix.
Роль була епізодичною, але всьому свій час.
Нещодавно на платформі Paramount+ with Showtime вийшов серіал «Агенція». Наш Дмитро Десятерик писав на нього рецензію – почитайте. Режисер — Джо Райт, продюсер — Джордж Клуні, в ролях — Майкл Фассбендер та Річард Гір. І це ще не повна компанія, в якій опинився Олександр Рудинський. Він там зіграв українського військового, який має виконати важливу для ЦРУ місію, і працювати він повинен як на підконтрольній Україні території, так і на окупованій росіянами.
І ще згадаємо серіал «Перші дні». Це український проєкт, один із небагатьох, який на «Нетфліксі» доступний не лише українській авдиторії. До речі, бо, може, хтось не знав: вітчизняні фільми, які викладають на цю платформу, — саме для українців, в інших країнах їх не можна подивитися.
Антоніна писала великий огляд цього серіалу і мало до чого знайшла прискіпатися. Він справді дуже добре зроблений у порівнянні з іншими українськими серіалами, виробники яких ніяк не можуть повірити, що авдиторія дивитиметься щось трохи розумніше. Коли «Перші дні» тільки вийшли, було багато полярних вражень: хтось хвалив, а хтось узагалі не вразився і вказував на нелогічності в сюжеті. Але ці люди явно не знають, що таке справжній біль від серіалопереглядів.
Рудинський зіграв в одному з епізодів — «У зоопарку». Його персонаж — працівник зоопарку Макс, який не відзначається особливим бажанням турбуватися про тварин. Повномасштабне вторгнення тільки підтверджує, що рятувати наш герой буде найперше сам себе. Але не все виявляється так просто, бо в персонажа є арка.
Підсумуємо. Рудинський явно взявся виходити на міжнародну авдиторію. А ми з вами побажаємо йому успіхів у цій складній справі. Аби потім займатися улюбленим ділом — пишатися.
Якщо ж говорити про інших номінантів на премію BAFTA, то ловіть зраду. Але це не точно. У кількох головних номінаціях бачимо «Анору» Шона Бейкера. Стрічка стала суперхітом 2024 року, а в Україні — черговим скандалом. Все через російських акторів та російську повістку.
Нагадаю вам, що за сюжетом мажорний син російських олігархів одружується з американською секспрацівницею. Про це дізнаються його батьки і приїздять, щоб змусити цей шлюб анулювати. Якщо коротко, то переосмислення ромкому «Красуня» плавно перетікає в достоєвщину та показ тонкої душі російського бандита Ігоря.
Його зіграв Юрій Борисов, який знімався у пропагандистських фільмах на території окупованого Криму.
Ця стрічка потрапила в номінації і на «Золотий глобус», але пролетіла у всіх. Хоч прогнози були зовсім протилежними. Тепер подивимося, що буде на BAFTA. І на «Оскарі». Список номінантів нам оголосять 23 лютого. Там треба буде вболівати за «Порцелянову війну», яка може потрапити до категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».
Претенденти на перемогу у премії BAFTA ось:
Найкращий фільм
- «Бруталіст»
- «Боб Ділан: Цілковитий незнайомець»
- «Конклав»
- «Емілія Перес»
- «Анора»
Найкращий режисер
- Жак Одіяр («Емілія Перес»)
- Шон Бейкер («Анора»)
- Бреді Корбет («Бруталіст»)
- Едвард Бергер («Конклав»)
- Коралі Фарже («Субстанція»)
- Дені Вільнєв («Дюна 2»)
Найкраща акторка
- Сірша Ронан («Втеча»)
- Синтія Еріво («Wicked: Чаклунка»)
- Карла Софія Гаскон («Емілія Перес»)
- Мікі Медісон («Анора»)
- Демі Мур («Субстанція»)
- Меріен Джин-Баптист («Тяжка правда»)
Найкращий актор
- Едрієн Броді («Бруталіст»)
- Тімоті Шаламе («Боб Ділан: Цілковитий незнайомець»)
- Себастіан Стен («Учень: Становлення Трампа»)
- Колман Домінго («Сінг Сінг»)
- Рейф Файнс («Конклав»)
- Г'ю Грант («Єретик»)
Найкраща акторка другого плану
- Зої Салдана («Емілія Перес»)
- Аріана Гранде («Wicked: Чаклунка»)
- Фелісіті Джонс («Бруталіст»)
- Джеймі Лі Кертіс («Остання танцівниця»)
- Селена Гомес («Емілія Перес»)
- Ізабелла Росселіні («Конклав»)
Найкращий актор другого плану
- Джеремі Стронг («Учень: Становлення Трампа»)
- Кірен Калкін («Справжній біль»)
- Гай Пірс («Бруталіст»)
- Кларенс Маклін («Сінг Сінг»)
- Юра Борисов («Анора»)
- Едвард Нортон («Боб Ділан: Цілковитий незнайомець»)
Найкращий оригінальний сценарій
- «Нікап»
- «Анора»
- «Бруталіст»
- «Справжній біль»
- «Субстанція»
Найкращий адаптований сценарій
- «Емілія Перес»
- «Сінг Сінг»
- «Мікелеві хлопці»
- «Боб Ділан: Цілковитий незнайомець»
- «Конклав»
Найкращий неангломовний фільм
- «Все, що ми уявляємо як світло»
- «Емілія Перес»
- «Я все ще тут»
- «Насіння священного інжиру»
- «Нікап»
Найкращий анімаційний фільм
- «Потік»
- «Думками навиворіт 2»
- «Воллес та Громіт 2»
- «Дикий робот»
Найкращий документальний фільм
- «Щоденник чорного ящика»
- «Доньки»
- «Іншої землі немає»
- «Супер/Мен: Історія Крістофера Ріва»
- «Вілл і Гарпер»
Зірка, що сходить
- Маріса Абела
- Джаррел Джером
- Девід Джонссон
- Майкі Медісон
- Набхан Різван
Британський короткометражний фільм
- «Квіти стоять мовчки спостерігаючи»
- «Маріон»
- «Молоко»
- «Камінь, ножиці, папір»
- «Шлунковий вірус»
Більше номінантів дивіться на сайті премії.