Американські режисери розповіли українським студентам про свої болячки
Хотіла з вами поділитися новиною про те, що зовсім нещодавно до Києва завітали американські режисери Девід Новак та Білл Гутентаг. Вони презентували свої фільми «Спалюючи майбутнє: вугілля в Америці» та «Саундтрек до Революції». Саме ці режисери стали обраними від США для презентації своїх стрічок на міжнародному кінофестивалі «Молодість».
Можу трохи розповісти про самих режисерів. Девід Новак виступав як продюсер, адміністратор і помічник документального телесеріалу «Що відбувається» (What''s Going On), знятого спільно із програмою «Шоу-тайм» (Showtime/United Nations series). Також, як виявилося, Девід започаткував кабельний канал RCN, канал iTTv і був помічником продюсера телесеріалу «Фронтлайн» (Frontline) на PBS/WGBH. Стосовно другого режисера, Білла Гутентага, то він письменник, продюсер і директор документальних та художніх фільмів. До того ж Білл уже двічі отримував «Оскара».
Режисери виступили зі спічем про свої фільми в одній із аудиторій Інституту журналістики. Американці, не володіючи українською, спілкувалися зі студентами рідною для себе англійською мовою. Проте, нам із Мусею здалося, що далеко не всі студенти «відстрелювали», про що тлумачили америкоси.
Девід та Білл показали уривки із своїх фільмів. Ну, напевно, щоб загітувати студентів подивитися показ у кінотеатрі «Київ» або «Жовтень» та для того, щоби презентація набула якоїсь яскравості. Врешті-решт, уривки стрічок були показані з українськими субтитрами. Можливо, та частина студентів, яка ні бельмеса й ні гу-гу англійською, проте соромилася в тому зізнатися, хоч щось зрозуміла, подивившись декількахвилинні уривки.
Стрічка «Саундтрек до Революції» розповідає історію американського Руху за громадянські права 50-60-х років. «Спалюючи майбутнє: вугілля в Америці» висвітлює конфлікт між вугільною індустрією та мешканцями Західної Вірджинії.
Коротше, американські режисери розповіли українським студентам своє бачення того, як треба робити кіно. Вони вказали на різноманітні сайти, де можна розкручуватися та створювати власну аудиторію, не виходячи за межі помешкання. Зауважу, цей аспект для американців надзвичайно важливий - уже добре знаю, як вони не люблять пересуватися.
За ті поради і презентації їм величезне Thank you!
Hugs and kisses.
Дуся & Муся
Фото archives.gov.on.ca