Войнович порекомендував дружині Медведєва не писати від імені уряду РФ
Він опублікував лист у своєму Facebook.
Володимир Войнович повідомив, що отримав листа від Світлани Медведєвої незадовго до свого ювілею в Центральному будинку літераторів (ЦБЛ) у Москві. Письменник вирішив «похвалитися» перед гостями і зачитати послання, однак присутні в залі відреагували на почуте «нешанобливим дружним і гучним реготом».
«Розділити цей вечір зі мною в ЦБЛ прийшло чоловік, приблизно, чотири сотні. А як раз перед цим я отримав письмове привітання від Вас і вирішив похвалитися. Я припускав, що ті, що зібралися, порадіють за мене, і моє повідомлення про ваше послання зустрінуть оплесками. Але зал відреагував на почуте нешанобливим дружним і гучним реготом», - написав письменник у листі.
Він нагадав, що пережив різні форми сприйняття його заслуг високими інстанціями у Росії – від покарань до державної премії у 2000 році.
«Минуле з тих пір п'ятиріччя в житті нашої країни виявилося виключно напруженим. Блискуча зимова Олімпіада на південному курорті, повернення Криму в рідну гавань, війна в Донбасі, в якій ми, не беручи участь, несемо великі втрати, і війна в Сирії, яку ми продовжуємо, кілька разів успішно закінчивши. Зізнаюся, я, будучи невиправно поганим патріотом, не надто радів нашим успіхам і тому, природно, на цей раз теплих слів від першої особи держави не дочекався, і Ваш чоловік не надіслав мені жодного квіточки. Я поставився до цього з розумінням. Чи не заслужив, так не заслужив і не треба. І раптом Ваш лист», - написав Володимир Войнович.
Письменник був здивований, що лист від Світлани Медведєвої був відправлений у конверті з написом великими літерами: «УРЯД РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ».
«Вихідний номер в нижній частині листа вказував на те, що лист продиктовано не щирим почуттям, а є видом казенної почесті невисокого ґатунку. І засмутився вже не стільки за себе, скільки за Вас», - зазначив він і порадив дружині російського прем’єра звертатися у таких випадках особисто, як приватна особа.
«Якщо Вам надалі захочеться висловити комусь письмово добре чи погане своє ставлення, звертайтеся до нього як приватна особа, пишіть від себе особисто, але ні в якому разі не від інстанції, в якій не перебуваєте. Інакше над Вами будуть сміятися, а мені за Вас буде боляче», - підсумував письменник.