Російська пропаганда переконує, що після «поразки» в Україні США розробляють біозброю в Монголії
Російські пропагандисти заявляють про нібито знищення неіснуючих біологічних лабораторій в Україні. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО.
Від початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну однією з причин так званої «спецоперації» кремлівські медіа називали начебто «запланований запуск американських військових біолабораторій в Києві та Одесі».
Зокрема, російські ЗМІ повідомляли, що в планах Пентагону, крім економічних та інших заходів, буцімто «застосувати бойові рецептури проти нашої країни та дестабілізувати обстановку, зупинити економіку».
Після цього у Центрі протидії дезінформації зафіксували два тижні тиші. Тепер російські пропагандист поширюють новий фейк. Як інформують прокремлівські ЗМІ, «біологічна війна триває», а після російської «спецоперації» в Україні, США та Німеччина активно «освоюють Монголію для проведення своїх біологічних досліджень з вірусами холери, малярії та енцефаліту».
Нагадаємо, лідери країн G7 засудили будь-які спроби Росії поширювати дезінформацію про нібито підготовку України до застосування зброї масового ураження.
А в середині березня березня Рада безпеки ООН відкинула фейкові звинувачення Росії щодо нібито наявності «військово-біологічної діяльності США в Україні». Цього дня за ініціативою РФ відбулося невідкладне засідання Радбезу ООН із фейковим порядком денним: «Щодо нових фактів військово-біологічної діяльності США в Україні».
Раніше представники Кремля неодноразово поширювали фейки про те, що Україна нібито розробляє білологічну зброю. Зокрема, так званий віцепрем'єр «кримського уряду» Георгій Мурадов заявив:«Біологічна зброя роками розроблялася у секретних лабораторіях Пентагону на території України. Кримчанам ця тема відома, оскільки на півострові США планували створити таку саму лабораторію, і лише возз'єднання Криму з Росією у березні 2014 року завадило реалізації задумів щодо створення патогенів у Криму».
Розробки ці буцімто велися у кримській протичумній станції.
Фото: Marison Travel