Єнот, Щекавиця, Ядерка та Гєна. Комунікаційниця SCM Наталія Ємченко влаштувала стендап-абетку
Організатори запровадили дрескод «вишиванка», а в ролі коміків публіці представили тих, хто зазвичай виголошує серйозні спічі. За винятком, звісно, Гаріка Корогодського. На сцену виходили гендиректор City Capital Group Андрій Федоров, бренд-стратегиня Наталія Бухалова, підприємець Максим Плахтій, засновник групи «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський та співвласник Caribbean Club і Pepper’s Сlub Ігор Іллюк.
Якщо виступи цього товариства могли оцінити лише гості заходу, то комунікаційниця SCM Наталія Ємченко виклала свій сценарій у соцмережі. Його ідея — абетка воєнного часу зі словами, «які або народжені, або перероджені цією війною». Комікеса того вечора додала, що все ж це усе — народна творчість, хіба структурована.
Слова абсолютно різні, наприклад: «Азовсталь (фортеця), АналоговНєт, Акумулятор (в простонародді — Коля), Асвабадітєлі». (Вибачайте, філологи, але воєнна орфографія давно живе своїм життям.)
Люди, які всіляко закликають не матюкатися навіть зараз, не схвалили б цей стендап, бо буква «Б» вмістила у собі і святе, і грішне:
«Байрактар, Бавовна, Блекаут, Банка, Боженьки. А ще Буча, Бахмут, Болота. І Бомбосховища. І Блєдіна (запропоновано Anton Drobovych). Але перш за все — Боротьба, бо виявляється, що ми вміємо битися. Ми вміємо битися, як боженьки, з тими, хто прийшов з болот».
Як і буква «В», із «Вторгненням», «Війною», «Вагнером», «ВідбоємПовітряноїТривоги» та «Від’ї***іться» (бо національна ідея, колись сформульована Лесем Подерв'янським, — це на роки).
Як ви розумієте, на букву «Д» у нас був «ДТЕК». А разом із ним — «Дрон», «Донатити» та «Деокупація».
За букву «Й» цей допис можуть невдовзі і забанити за «мову ворожнечі», але Ємченко ризикнула, бо тут без варіантів:
«Йбнрсн. Тут, здається, все зрозуміло, але є нюанс — я не знаю, як ось ця "приголоснопис" називається. Це не арбевітатура, не скорочення, це такий собі стиск, слово, в якому взагалі не залишилося повітря. І цей спосіб записувати, безумовно, наближає нас до Ізраїлю ще в один спосіб».
Тварини зараз у нашому житті відіграють величезну роль, тому «Патрон», «Леопарди», «Котики», «Півники» та «Єнот».
Про загострене почуття гумору в українців, яке подекуди шокує іноземців, свідчить і те, що слова «Ядерка» і «Щекавиця» стоять недалеко одне від одного. Дехто навіть розчарований таким довгим очікуванням.
Більше слів читайте в самому дописі.
Закінчила Наталія Ємченко свій виступ цитатою того ж Класика: «Я не вірю в силу слова, я вірю в силу п***здюлєй».
Віримо і ми.
ФОТО: фейсбук-сторінка Business Stand Up