Пробач нам, Джонні Депп, або Як ми все ще віримо російським медіа
У фіналі Каннського кінофестивалю сталося страшне — усі дізналися, що там продають фільми росіянам. Це іронія, звісно. Торгівля з російськими дистриб'юторами — це така собі таємниця Полішинеля. Санкції наче є, але не для всіх. Таке відкрито робили на кіноринку в Берліні, повторилося це й у Каннах. Одразу після оголошення переможців кілька російських прокатників офіційно оголосили, що купили стрічки і навіть призначили дати прокату в Росії.
Одна з них — «Жанна Дюбаррі» («Фаворитка»), яка й відкривала фестиваль. Це французька робота із Майвен та Джонні Деппом у головних ролях.
Цікаво те, що виконавчим продюсером там був росіянин Костянтин Йолкін, гендиректор компанії Russian World Vision, яка і прокатує цей фільм. В інтерв’ю виданню «Бюллетень кинопрокатчика» він сказав, що збирається продовжити міжнародну діяльність, адже на ринку спостерігає значне потепління до росіян і бачить для себе позитивну динаміку:
«Загалом усі, хто уникав засудження за національною ознакою, так його і уникають. Усі адекватні люди якось лишилися адекватними. Навіть ті компанії, які з політичних причин не можуть собі дозволити працювати з територією РФ, на приватному рівні спілкування уникають конфліктів, що ми робимо і зі свого боку. Зрештою, рішення залежать від вибору головної компанії чи просто керуючого.
Взагалі, на рівні особистого спілкування жодних проблем не можу відмітити. Є частина компаній, які, як і раніше, не працюють з Росією або ухвалили рішення не співпрацювати лиш зараз. Є частина, яка не працювала, але почала працювати після берлінського ринку, але зі своїми давніми, перевіреними партнерами. Загалом велика увага до компанії-дистриб’ютора. Здається, кредит довіри почав бути аргументом ще більш вагомим, ніж раніше».
Взагалі про цю проблему ми писали вже багато разів, у кіноспільноті вона теж активно піднімається. І ось де треба бити у дзвони. Це логічно, адже безліч європейських та американських (крім п’яти великих голлівудських студій, які вийшли з російського ринку ще на початку повномасштабного вторгнення) сплачують податки в Росії. Нерідко ці стрічки паралельно показують і в Україні. Проте ця тема не тригернула наші соцмережі й трохи близько, як відеозвернення Джонні Деппа та його начебто майбутня поїздка до Росії. Це зрозуміло і сумно водночас. Так, Депп відома людина, тому на ймовірну зраду навкого нього повелося так багато людей. А ось нудні ринкові справи— це вже не так цікаво. Хоча збіса важливо.
Та головне, ця колотнеча означає, що ми досі ведемося на інформацію з російських медіа, а часом і просто телеграм-каналів. Про начебто поїздку актора в Росію нам стало відомо саме з них. Мовляв, він за 370 тисяч доларів записуватиме трек із гуртом «ЯМОРЕ». Цікаво, де це музиканти візьмуть такі гроші, адже в них навіть на пристойні музичні відео не назбиралося. І взагалі, вони страшенно «популярні» – на ютубі мають 8 роликів, половина з яких не назбирали і 200 переглядів. Сам Депп офіційно нічого не заявляв.
Що стосується відео з привітаннями публіки, то в ньому немає звернень саме до росіян і побажання берегти себе саме їм. Дистриб'ютори в субтитрах навіть дописали фразу «до зустрічі», якої актор не говорив. Завсідники кінофестивалів чи прем’єрних показів чудово знають, що дуже часто актори чи режисери записують короткі привітання для глядачів і вони є здебільшого універсальними. Часом, так, актори вирішують звернутися до публіки в конкретній країні чи на події, але це точно не у випадку Джонні Деппа.
Офіційні пояснення не забарилися. Генеральний директор кінокомпанії Деппа IN.2 Film у Британії та Європі Стівен Дойтерс опублікував твіт, у якому все це і сказав. Звернення — не для росіян, Джонні в Росію не їде.
А ось і одне з відео гурту Hollywood Vampires, фронтменом якого є Депп. На концертах зараз вони виконують кавер на пісню Девіда Бові «Heroеs» із візуальним рядом, який показує війну Росії проти України. В кінці він перетворюється не великі жовто-сині прапори.