Леся Гасиджак знялась у фотосесії для Vogue
Нагадаю, наприкінці липня в українських соцмережах спалахнули чергові дискусії — стосовно Музею Голодомору і чи варто витрачати на його добудову гроші з державного бюджету. Головний аргумент проти — не на часі і всі кошти потрібно спрямовувати на військові потреби. Аргумент за — Музей Голодомору надзвичайно важливий, до того ж не всі гроші з держбюджету можна витрачати на зброю. У підсумку Володимир Зеленський наклав на фінансування вето. Сума становила 573 мільйони гривень.
Проте справжній скандал навколо Гасиджак здійнявся після кількох огидних дописів, які доволі широко розійшлися. Зокрема авторства юриста Клима Братківського та депутатки і потужної виробниці мемасиків Мар'яни Безуглої. Панство висловлювало запаморочливу думку, що людина, яка важить більше, ніж вони вважають за норму, не може керувати Музеєм Голодомору. Це, мовляв, має бути худа людина, бо так концептуальніше.
Ситуація набула шаленого резонансу, і Гасиджак підтримала неймовірна кількість людей. Те, що вона стала зіркою, доводить і теперішня фотосесія для Vogue, яка традиційно для таких зйомок супроводжувалася інтерв'ю (у цьому випадку не формат запитання / відповідь, а переказ розмови). Його авторка Альона Пономаренко пише: «Я не можу перестати думати про те, що цькування в соцмережах могло бути частиною інформаційної війни росії проти України, яку пересічні користувачі підхопили, не заглиблюючись у суть. Цю теорію виключати не можна». Проте на захист Гасиджак стало так багато людей, що якась ця «кампанія» виявилася недопрацьована.
Інтерв'ю виявилося надзвичайно компліментарним, таке собі інтерв'ю-підтримка. Сама Леся у фейсбуці написала, що воно було найкомфортнішим у її житті. Але ось доволі суперечливий момент:
«Коли я питаю про коло підтримки, яке допомогло їй впоратися зі стресом, її очі виблискують. І неочікувано вона додає, що чоловіки, які були поруч, завжди "допомагали їй відрощувати крила" та ніколи не хейтили. Образи вона чула лише від жінок».
Дивно, бо в цьому шквалі бодишеймінгу було надзвичайно багато чоловічих голосів. Не лише згаданий Клим Братківський, але й багато інших, які дозволили собі прямі образи та сумніви у професійності пані Лесі. До речі, саме на Братківського Гасиджак подає до суду.
В інтерв'ю Vogue вона також розповіла про стосунки з їжею: у родині її сприймали як прояв гедонізму, а не як, наприклад, спосіб боротьби зі стресом. До ваги своєї ставиться спокійно, бо давно її прийняла. Під час Голодомору всі її рідні лишилися живими, але сімейні реліквії довелося обміняти.
Гасиджак також продовжує відстоювати ідею добудови музею Голодомору, вважає, що це зробити важливо саме зараз:
«Для росіян Музей Голодомору — це як червона ганчірка для бика. А для всіх без винятку українців — це спільний біль».
Фото: Vogue