Розумник Дмитро Шепелєв. Як провести концерт в окупованому Криму, але лишитися зіркою українського телебачення
Тваринки постраждали внаслідок бойових дій. Чому бойові дії почалися — ми не знаємо, це таємниця. Але Дмитро закликає росіян не бути байдужими та допомагати власниці притулку «Чотири лапки»:
«Я, знаю, що хазяйка цього притулку хоче побудувати контактний зоопарк і маленький медичний пункт, в якому могла б допомагати тваринам, якими опікується. Тому, звісно, я тут, ми тут для того, щоб закликати: звісно, допомагайте! Наскільки це можливо. І людям, і найближчим, наймилішим тваринам».
Усе це Шепелєв робить для своєї нової програми про тварин «В кругу друзей», яка днями почала виходити на одному з російських пропагандистських каналів. У гостях уже побували Маша Распутіна, Юрій Куклачов і ще багато інших персонажів, про існування яких ми вже давно забули.
І ще — ось такий переляканий песик, який у шоці від того, що відбувається навколо.
Ще на початку повномасштабного вторгнення Дмитро писав слізні вибачення, звертаючись до українців: «Мені дуже соромно. Мені дуже боляче. І я не маю слів. Вибачте, друзі-українці, вибачте. Тільки таке не вибачають». Ці слова колись змусили багатьох людей повірити в їхню щирість. А воно ось як вийшло. Цілковита несподіванка.
Але я хотіла би звернути увагу на інше. Саме на те, що одразу після окупації Криму Шепелєв поїхав на півострів вести концерт до «Дня Росії», в якому радів «приєднанню ісконно русскіх земель».
Але це не завадило йому регулярно з’являтися на наших телеекранах у ролі ведучого гумористичного шоу «Розсміши коміка».
І це значно важливіша проблема, ніж може здатися. Найперше тому, що вона не вирішена. Впродовж усіх років війни наші медіа були переповнені російськими спікерами, які давали хороші рейтинги, бо аудиторія вважала їх надзвичайно цікавими та авторитетними. Тому редактори не соромилися їх запрошувати якомога частіше. Нагадаю, пропагандистка Ксенія Собчак була в ефірі «Плюсів» перед самим повномасштабним вторгненням. Ведуча Наталія Мосейчук усе запитувала в неї, коли ж українці помиряться з росіянами, бо дуже хотілося б.
Те саме відбувалося з російськими акторами та акторками, блогерами та й узагалі людьми культури — навіть відверта підтримка війни та окупації часто не була причиною однозначного бану.
Після початку великої війни зміни відбулися не такі вже й суттєві. Найбільш зашкварні, звісно, «відвалилися», але «хороші росіяни» продовжували бути дорогими гостями на телебаченні: Фейгін, Піонтковський, Латиніна, Шендерович. Час від часу це панство демонструвало свої справжні погляди, але українські медійники та їхня аудиторія продовжували їх любити та поважати. Шендеровичу знадобилося справді докласти неабияких зусиль і почати вже відкрито обзивати українців різними нехорошими словами, аби до багатьох прийшло прозріння.
Те саме з Латиніною, яка ще рік тому не приховувала співчуття до російських військових та не вірила, що тамтешні офіцери здатні на безчесні вчинки, адже в них «бєлая кость».
До речі, про Максима Галкіна. У 2014-му він також вів концерт в Криму до «Дня Росії». Було діло в Ялті. Ведучий теж усіляко радів окупації та вітав із нею публіку. Мовляв, нарешті ми всі разом. Нині Галкін — палкий опозиціонер та ліберал. Разом із дружиною Аллою Пугачовою він переїхав до Ізраїлю та не вилазить з концертів. Серед його прихильників в інстаграмі повно українців. Дякують йому за позицію і ставлять серденька.