Серіали Шредінгера. Чи варто чекати на ще один конкурс від Мінкульту?
Було це на панелі, присвяченій популярному питанню: на часі чи не на часі державі фінансувати розвиток контент-індустрії. Прийшла навіть голова Держкіно Марина Кудерчук, яка часто різні дискусії або ігнорує, або відправляє свою заступницю Юлію Шевчук. Проте тут, напевне, пані Марина шостим чуттям відчула, що атмосфера буде дружньою і гострих запитань їй не ставитимуть.
Але повернімося до серіалів. Модерувала панель Юлія Федів, імовірна міністерка культури та інформаційної політики. Але це я так, досить оптимістично. Чутки, що її розглядають на цю посаду, з’явилися більше місяця тому, але культурна спільнота мусила швидко вгамувати свою радість, бо поки далі розмов справа не пішла. Нині Федів може хіба ставити питання представникам Мінкульту. Тараса Шевченка вона запитала, що там у нас із фінансуванням серіалів на наступний рік? Зважаючи на бурхливу реакцію суспільства, чи буде відомство продовжувати цю практику і як саме?
«Моя відповідь буде максимально короткою: мені не відомо, чи будуть кошти виділятися саме для міністерства для серіалів, чи це буде фінансування винятково через Держкіно та, можливо, УКФ», — відповів пан Тарас.
Пані Федів уточнила: «Тобто наразі у цьому проєкті немає окремої статті витрат, передбачених саме на серіали?»
На що пан Тарас подав фразу «мені не відомо» трохи ширше: «В сумі, яка закладена у проєкті бюджету, є стрічка, яка називається “виробництво для державних потреб”, де традиційно завжди знаходилося два суб’єкти: Міжнародна платформа іномовлення та “Укрінформ”, кошти між якими розділяються. Окремо не зазначаються серіали чи ще щось. Є лише два суб’єкти, і далі першочергові, звичайно, витрати — це іномовлення і підтримка телеканалів. Внутрішні розбивки, вони вже з’являються трошки пізніше».
Ну що ж, чекаємо на внутрішні розбивки. Нагадаю, що «серіальний» конкурс від Мінкульту став скандальним не лише тому, що частина українців вважає державне фінансування телесеріалів недоречним, а й через його непрозорість. У порівнянні з іншими пітчингами минув він доволі непомітно, незрозуміло, чому виграли саме ці проєкти і як автори формували бюджети. Серед переможців — багато людей, пов’язаних з ОП. А також є серйозні питання до якості цього контенту. Останнє ми зможемо перевірити вже дуже скоро.
Чекаємо з нетерпінням.
Фото: KMW, ukraine30.com