Найбільше проданих квитків: Росія стала найуспішнішим ринком для французьких стрічок у 2023 році
Дані оприлюднила Unifrance — організація, яка надає підтримку і сприяє поширенню французьких фільмів у світі.
Французький анімаційний фільм «Леді Баг і Супер-Кіт: Пробудження сили» став одним із найпопулярніших у світі — він зібрав 7,15 млн переглядів та посів перше місце в десятці. А в Росії на цей фільм продали найбільше квитків — 3,53 млн, там він вийшов у прокат у 1877 кінотеатрах.
Ці покази в Росії принесли прибуток у розмірі 21,7 млн євро, і це вже друге місце. Перше за Німеччиною — 34,4 млн, хоча квитків там продали менше. Даних про Україну, до речі, у цьому звіті немає, а організація Unifrance зазначила, що підрахунок може бути не остаточним.
Отже, за кількістю проданих квитків Росія посіла перше місце, далі йде Німеччина, Польща, Італія та Іспанія. У таблиці наводять дані, згідно з якими у 2023 році цей показник у Росії виріс на 155,1% порівняно з 2022 роком.
Друге місце у списку найпопулярніших посідає фільм «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія». Всього 2,74 млн переглядів. Тут хоча б обійшлося без росіян та їхніх кінотеатрів, а найбільшу кількість квитків продали в Польщі — 797 млн.
У Росії показували на великих екранах й інші французькі фільми. На третьому місці в топі Unifrance — «Аргонатси: Нова легенда». На нього продали 1,76 млн квитків у всьому світі, з яких 306 тисяч — у Росії.
Четверте місце посів фільм із Джонні Деппом «Жанна Дюбаррі», або «Фаворитка», яким відкривався 76-й Каннський кінофестиваль. Історичну драму подивилося 1,72 млн глядачів у світі, з них 1,06 млн — в Росії. Unifrance пише, що це виняткові показники (не вітаємо). І це єдиний фільм, який, як і «Леді Баг і Супер-Кіт: Пробудження сили», подивилося більше мільйона глядачів на одній території.
На п'ятому місці — фільм «Три мушкетери: Д'Артаньян». Всього його подивилося 1,65 млн глядачів у світі, з яких у Росії — 329 тисяч. У першій частині кінодилогії зіграли Франсуа Сівіль, Єва Грін та Венсан Кассель. Фільм продали на рекордну кількість ринків — більш ніж 50.
За успіх французького кіно ми раді, але не зовсім. Було б приємніше, якби ЄС заборонив експорт фільмів до Росії. Але навряд чи це наважаться зробити, адже країна-агресорка — це величезний ринок, який мало хто хоче втрачати. Маємо те, що маємо. І не забуваємо, що до 2022 року багато українських кіно- та серіальних виробників діяли за тією ж схемою.
Фото: скриншоти з Unifrance, постери «Планета Кіно», Netflix