Жорстокі, жорстокі люди. Колишня шефредакторка каналу Медведчука звільнилася з МОЗ та пожалілася на кенселінг
Дарію Гордійко призначили на посаду 22 січня 2024 року. Спершу вона не розповідала про те, ким працювала до цього. А вже у березні всі співробітники комунікаційного відділу Центру громадського здоров'я МОЗ звільнилися на знак протесту проти цього призначення. Одна з комунікаційниць, Антоніна Доломанжи, дала коментар ІМІ:
«Згадувала лише Прямий. Про ZIK не говорила. Ми це дізналися з пошуку в інтернеті. Кілька тижнів ми намагалися зрозуміти, чи адекватна вона людина взагалі. Сподівалися, що вона якось виправдається. Але впевнилися в протилежному».
4 березня Гордійко написала у фейсбуці, що йде з посади. Почала свій допис зі слів про cancel culture — культуру скасування, яка насправді в Україні не так щоби працює.
«Береш ледь не кожного медійника і починаєш дивитися, де працював (така вже в нас професія, інтернет все пам’ятає). І там — 9 з 10 — буде "Інтер", чи "112", чи "Вєсті", чи "zik", чи медіахолдинг Курченка (так Антоніна Доломанжи, "Комсомольская правда", 2018 рік?). Іноді люди помиляються. Іноді серйозно.
А іноді — коли це вигідно — видають свої маніпуляції і небажання працювати за високі принципи», — пише Дарія у своєму дописі.
А далі все, як ми любимо: згадала про патріотизм та спільну боротьбу проти ворога і про те, що її чоловік наразі перебуває на війні. Усе, щоб створити лояльне ставлення до себе.
«А от зусилля сьогодні краще направити на спільну головну мету — боротьбу за перемогу. Так роблю я. Так робить моя родина. І так — моя підтримка ЗСУ не абстрактна і безособова, а дуже навіть персоніфікована — мені важко абстрагуватися, коли воює мій чоловік. Вірю в перемогу України над країною-агресором. Триматися за посади не бачу сенсу. Йду. Нам своє робити (с)», — повідомила Гордійко.
До речі, під дописом Дарії чимало коментарів, і більшість із них — негативні. Українці вказують на те, що це не культура кенселінгу, а інститут репутації, що люди звільнялися десятками після того, як Медведчук купував телеканали, а Дарія йшла туди керувати пропагандою, і що зараз вона прикривається своїм чоловіком та його службою в лавах ЗСУ.
Гордійко згадала Антоніну Доломанжи не просто так. У своєму фейсбуці Доломанжи пояснила, чому йде з посади, та прокоментувала роботу Дарії Гордійко на пропагандистських каналах: «Людина явно була не лише в курсі проросійської пропагандистської політики каналу, а ще й безпосередньо керувала її втіленням».
Також вона написала про «кілька моментів», які можна знайти про Дарію Гордійко у відкритому доступі:
«1. Вона, підтримуючи антиукраїнську політику каналу, забороняла висвітлювати акцію протесту на Майдані Незалежності у 2019 році (суспільство протестувало проти реєстрації кандидатами в депутати Шарія та Клюєва (очільника адміністрації президента при Януковичі). Дарія відсторонила редактора, який пустив це в ефір.
2. В одному з інтерв'ю вона наголошувала, що їй важлива лише "професійність" людини, а не її політична позиція. Нагадаю, що війна з росією вже тривала!
3. Вона озвучила співробітникам каналу список людей, яких не можна показувати в ефірі».
Ця ситуація доводить, що в нас усе ще низька культура визнання помилок. Дарія Гордійко, яка має стільки зашкварів, уперто їх не визнає, натомість жаліється на культуру кенселінгу. Який був би цілком заслужений у цьому випадку.