Пропонуємо трохи розлюднитися. Некролог Тиграна Кеосаяна на випередження
Скажімо чесно: більшість українців береже свої нерви і не цікавиться пропагандистськими програмами російського телебачення. Та й не тільки через власне здоров'я. Антоніна, наприклад, уже багато років практично не стежить за тим, «а що там у Москві». І коли хтось із зіркових пропагандистів збирає валізи до Кобзона, ми часто навіть не знаємо масштабу внеску персонажа в російсько-українську війну.
Якщо хтось припинив споживати російський контент, скажімо, з 2014 року, то, відповідно, така людина перебуває поза контекстом списку «медійних людей». Звісно, основний перелік тих, хто зробив своєю професією прокачку ненависті, ми переважно знаємо. А от ступінь «креативу», бог милував, не вивчали.
Для того, аби підтвердити, що наше з вами «розлюднення» через радість від коми (а може, якщо пощастить, і зустрічі з Творцем) Тиграна Кеосаяна цілком нормальне, ми запаслися заспокійливим і сіли дивитись випуски «Міжнародної пилорами».
Програма виходить на телеканалі НТВ з 2016 року. Її ведучий — за сумісництвом чоловік головної фанатки Путіна Маргарити Симоньян, Тигран Кеосаян. Колишній кінорежисер. На старті своєї кар'єри знімав музичні відео. Олди, що пройшли свій пубертат на початку 90-х, пам'ятають кліп Наталії Ветліцької «Посмотри в глаза». Це знімав Кеосаян. Він тоді зустрічався зі співачкою.
Прославився сімейним новорічним художнім фільмом «Бідна Саша».
У 2001 році заступив на варту пропагандистської роботи. Зняв декілька фільмів про «звитягу» ГРУ в Чечні — цикл «Мужская работа».
А вже з 2012 року, коли, нарешті, злився в екстазі і сімейному житті із Симоньян, знайшов споріднену душу і віддався улюбленій справі всім тілом і душею.
Отже, з чого складається «Міжнародна пилорама». Це міжнародні новини, які подаються в «іронічному» (так вони розуміють іронію) тоні. Останнім часом структура така. Першим матеріалом майже завжди йде ода Путіну і знущальний стьоб над тими, з ким він зустрічається. А ми пам'ятаємо, що зустрічається він не з ворогами, а з лакизами або «друзями Росії».
До речі, в Казахстані Кеосаяна визнано небажаною персоною. Може, тому ведучого так розпирає від згадки про поїздку «начальника» до сусідів.
Другим інгредієнтом має бути щось знущальне з України, Зеленського або української армії. Як варіант ще може бути Байден. Залежно від того, який на тижні порядок денний.
Ми з вами звикли скаржитись на те, що сміх над ворогом і представлення його смішним «чмонею» шкодить опору. Зважаючи на це, наш нетренований російським телебаченням мозок просто поплавився від прямолінійності пропагандистських «жартів». Щось ми, мабуть, забули про «мальчіков в трусіках». А тим часом «креатив» на болотах залишається стабільним.
Жартами в програмі вважається і пряма бравада. Ось, наприклад, епізод із сюжету про візит Макрона до Праги.
Обов'язковим складником «Міжнародної пилорами» (з літерою Z на заставці) також є сюжети про те, як Америка проплачує антиросійські настрої в різних країнах. Ну звісно, бо без грошей Росію неможливо ненавидіти.
Повертаючись до розлюднення. По-перше, Антоніні здається, що в цьому випадку нема кого розлюднювати. Час і любов до грошей та диктатури вже самі зробили свою справу з Тиграном Кеосаяном, який колись знімав родинне кіно і яскраві музичні відео.
По-друге, як зазначила харківська блогерка Анна Гін, є різниця між «ржати над смертю» та «не шкодувати за чиєюсь смертю». В цьому випадку навіть радіти.
Але ми забігаємо наперед. Святковий некролог уже написали, але приводу поки що немає. Та нам не терпілося з вами поділитися своїми спостереженнями. Сподіваємося, що свято таки настане.