Кулінарний, будівельний і танцювальний: автори «Телебачення Торонто» висміяли засилля «фронтів» у медіа
Взагалі, питання ось цих «фронтів» почали обговорювати задовго до повномасштабного вторгнення. Проте саме в останні півтора року ситуація стала набувати вже справді фантасмагоричних форм. Раніше в нас що було? Ну нехай культурний фронт чи інформаційний. Нині ж список настільки розширився, що за ним не встежиш.
У випуску «Телебачення Торонто», який називається «Фронтова поплава», я для себе відкрила існування «дитячого», «танцювального», «спортивного», «комунального», «будівельного» та «кулінарного» «фронтів». У ролику ці фрази вживають як журналісти, так і герої сюжетів. Напевне, апогею сягнув Арсеній Яценюк в ефірі «Еспресо»:
«Економічний фронт — вкрай важливий. Зараз до економічного фронту додався енергетичний фронт. До енергетичного фронту додався кіберфронт. До кіберфронту додався великий геополітичний фронт».
«Інколи здається, що справжній фронт — це просто тил економічного фронту», — зауважує Ярослава Кравченко. Мені здається, що ось цю направду фронтову поплаву навряд чи вдасться викорінити. Хоч би скільки це явище критикували. Це така дуже зручна аналогія: красиво звучить і додає ваги різноманітним «фронтовикам». Вочевидь, від такого важко відмовитися. Особливо в медіа, де часто потрібні яскраві і короткі фрази. Написав «Культурний фронт» — ось назва для сюжету про черговий концерт і готова.
Традиційно автори «Телебачення Торонто» озброїлися сарказмом на цьому фронті боротьби з фронтами:
«Одного дня українці відкриють усі можливі фронти і закриють фронтовідкривальний фронт. Але тоді доведеться відкривати фронтозакривальний фронт».
«Ми намагаємося тримати руку на пульсі, отже, на “рукопульсотримальному фронті”».
«Є воїни зі зброєю в руках, а ми — воїни духу», — продовжує тему спікер у випуску новин «7 днів».
Напевне, саме стьоб є найбільш ефективним способом переконати бодай медійників припинити розповідати людям про всі ці карколомні «фронти». Хоча підсумувала Кравченко все ж серйозно:
«Досить героїзувати пиття кави, заняття спортом, зйомки новинних сюжетів чи сплату податків. Це — звичайні буденні речі, які можливі виключно завдяки хоробрості і самопожертві людей, які захищають нас на єдиному справжньому фронті».