Ніколи такого не було. Міністр культури та стратегічних комунікацій Точицький хоче «пишатися»
Своє перше велике інтерв'ю міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький дав Суспільному. З ним говорив Вадим Карп'як.
Почнемо з того, що не рекомендуємо дивитися інтерв'ю, якщо ви перед тим не виспалися. Тому що і Вадим Карп'як має голос, яким можна заспокоювати буйних, і міністр теж міг би записувати дитячі казки на ніч. Мусимо визнати, декілька разів солодко вздрімнули, поки прослухали.
Але не тільки голоси тому причина. Сорок п'ять хвилин розмови, а майстерність міністра говорити багато, але нічого не сказати — неперевершена.
Прокинулася ваша Антоніна лише тоді, коли в інтерв'ю пішов іскрометний гумор. Тобто під самий кінець розмови. Щоправда, міністр зовсім не планував жартувати, але для тих, хто давно в навколокультурному середовищі (а Точицький, як відомо, в цій царині новенький), деякі слова вже роками є мемами.
Колеги, увага, ми здобули! Нове старе завдання Мінкульту (і стратегічних комунікацій також) — пишатися. За Порошенка такого не було! А, ні, чекайте. Було!
Ось, наприклад, Микола Точицький, розмірковує, яким буде завдання українського кінематографу, якщо (коли) його знову повернуть «в лоно» Мінкульту.
Ідеї для головних завдань і культурних стратегій міністр, за його ж словами, черпав зі звернення президента Зеленського до Верховної Ради. Всі сили мають бути направлені на те, щоб кожен українець міг пишатися.
Теоретично, ми би мали надихнутися і чекати, коли ми вже почнем пишатися. Але щось нам підказує, що це трапиться нескоро. Тому що міністр культури та стратегічних комунікацій не має часу ані на культуру, ані на стратегічні комунікації.
Довга розмова. Просто розсипи інфоприводів та новин. Хочеш — про те, наскільки важливо українцям презентувати себе світу, хочеш — про те, як нам усім необхідно мати самоідентифікацію. Сенсаційні заяви про те, що треба підтримувати культуру, розуміти, що культура важлива.
Словом, не знаємо, як ми жили раніше без цієї ясності.
Щось Антоніні це нагадало похід на обговорення стратегії від того ж Мінкульту. Коли поважні культурні менеджери в залі реготали, втративши будь-який сором.
Щодо скандалу з Центром стратегічних комунікацій і призначенням зашкварної фігури Сергія Бикова її тимчасовим керівником, Вадим Карп'як не став зупинятися на минулому і давати можливість міністру щось проартикулювати з цього приводу. Питання було про майбутнє. Чи буде конкурс на цю посаду.
Хоч би яким професійним дипломатом був Микола Точицький, але й він не зміг загорнути свою відповідь в абстрактні довгі речення. Просто і чесно зізнався, що конкурс проводити ніхто не буде. Вони наразі просто радяться з колегами. Втім, поскаржився, що не надто багато охочих очолити цей орган.
Отже, якщо вам все ж треба «по роботі» дивитися інтерв'ю профільного міністра (тим більше, що, як ми чули з цитати Точицького, ця розмова — це вже допомога діячам культури), Антоніна рекомендує подвоєну швидкість і багато кави.