Новини, які змусять трішки поплакать всіх гравців української кіно- і серіальної галузі. Ми вже поплакали, якщо що.
Ми не порівнюємо і не дорікаємо. Просто переповідаємо, щоб нагадати зневіреним, що креативні індустрії бувають справжніми індустріями.
Виключно для натхнення.
Американська компанія «Шондаленд», яка спільно з Netflix займається виробництвом серіалу «Бріджертони», після виходу фінальних серій третього сезону звітувала про свої фінансові досягнення. При цьому мова не про те, скільки заробили вони, а про те, скільки на них заробили британські бізнеси та економіка острова в цілому. Адже незважаючи на те, що юридично виробництво американське, всі зйомки відбуваються в Британії, і на майданчику (як в кадрі, так і поза ним) переважно британці.
Засновницю «Шондаленду», шоуранерку Шонду Раймс в п'ятницю запросили на відкриття Фондової біржі в Лондоні.
На відкритті представниця Netflix і засновниця Shondaland разом оголосили, що всесвіт «Бріджертона» підвищив економіку Сполученого Королівства більш ніж на чверть мільярда фунтів стерлінгів, підтримавши майже 5000 компаній за останні п’ять років.
Локальна туристична компанія Visit West також повідомила про збільшення кількості відвідувачів південно-східної частини Об'єднаного королівства. В містах Бат і Брістоль, де знімали багато екстер'єрних сцен «Бріджертонів», туристам просто медом намазано. Фінансисти порахували, що це принесло понад 5 мільйонів фунтів стерлінгів місцевій економіці регіону.
При цьому зауважте, що у звіті Netflix наголошується: 275 мільйонів фунтів стерлінгів – це цифра, яка складається лише з прямих і непрямих витрат на виробництво серіалу.
Сюди не входять інші переваги від «Бріджертонів», такі як зарплати і гонорари знімальній групі або тематичні події та заходи, пов’язані з шоу. А їх теж проводиться багато: церемонії чаювання, тематичні екскурсії або мерч.
Також Netflix та Shondaland провели серію балів в різних країнах світу. На бал зазвичай приїжджає хтось із касту серіалу. На цьому безперечно, крім правовласників бренду, заробляють місцеві івент-компанії, кейтерінг, технічний рентал та місцеві артисти, що забезпечують культурну програму.
Джулія Хоггетт, генеральна директорка Лондонської фондової біржі привітала американських гостей, які вже п'ять років створюють альтернативний антиісторичний британський всесвіт: «Біржа була створена на початку 1800-х років — у той самий період, коли розгортаються події серіалу «Бріджертони», — і зараз, як і тоді, ми продовжуємо допомагати компаніям збирати капітал, необхідний для росту та процвітання. Наші кіно та творчі індустрії приносять величезну користь економіці Великобританії, створюючи робочі місця, стимулюючи інновації та розбудовуючи спільноти, і ми раді відзначити значний економічний і культурний вплив їхньої роботи».
Досліджувати культурний вплив ми зараз не будемо, мета була лише гроші порахувать, але згадаємо лише один факт. Офіційна статистика у Великобританії стверджує, що в останні роки з'явився «Бріджертон-бум» імен для новонароджених дітей. Зокрема кількість дівчат на ім’я Дафна збільшилося на 51%, Елоїза – на 27%, а кількість хлопчиків на ім'я Колін – на 26%.
На цьому дозвольте хвилинку заздрості завершити і піти знову плакати над пітчингами.