Критики кривляться, глядачі радіють. Netflix запрем'єрив 4-й сезон «Емілі в Парижі»
Так само, як у травні-червні методом втечі від реальності для багатьох був серіал «Бріджертони», так у літньо-осінній сезон вривається «Емілі в Парижі». Колумністка Independent Кейті Россінскі у своєму огляді четвертого сезону (точніше його першої частини, друга вийде на платформі 12 вересня) пише, що як і в «Бріджертонах», в «Емілі в Парижі» немає сюжету, але є «вайб».
Ми погоджуємося і наполягаємо, що беззмістовний, але красивий контент теж потрібен. Це як тепла ванна з різнокольоровими бульбашками, в яку ти занурюєшся, щоб відключитись від реальності.
Так, сюжет має більше дірок, ніж друшляк. Так, діалоги, наче зі щоденника 12-річної дівчинки. Так, сценаристи забувають про якісь із своїх же сюжетних ліній. Так, проблеми героїв вирішуються самі собою.
Але ж не за це ми любимо ці яскраві строкаті історії. До того ж, Netflix нам прямим текстом натякає, що «Бріджертони» й «Емілі в Парижі» — це аналогічні серіали. Ви не повірите, але в «Емілі в Парижі» є своя «сцена в кареті». Але все-все, без спойлерів. Раптом у вас терпіння більше, ніж у нас, і ви чекаєте вихідних, щоб подивитися.
Ще одне, що об'єднує два продукти Netflix: перші сезони обох серіалів вийшли в розпал карантину. Тому сезони, які прем'єряться у 2024 році, по суті, є першими, які отримують повноцінне промо з турне акторів та івентами, присвяченими цим серіалам.
Найближчий місяць світова преса майорітиме розповідями про вбрання персонажів, прем'єрними червоними доріжками в різних куточках світу і збудженим очікуванням другої половини сезону. Так працює промо хітів Netflix.
Почали з Лос-Анджелеса. Виконавиця головної ролі, акторка Лілі Коллінз, прийшла на прем'єру в чорній сукні, яку преса одразу назвала найбільш «не-Емілі стилем».
До речі, журнал Harper's Bazaar назвав стиль одягу Лілі Коллінз «значно більш паризьким», ніж стиль її героїні, Емілі. Фешн-журналісти навіть пишуть, що акторка зробить коричневий колір трендом.
Хто ми такі, щоб сперечатися з фешн-фахівцями Harper's Bazaar? Хіба що можемо ігнорити і продовжувати надихатися ядерно-кольоровими строями Емілі в серіалі. Або блискучими сукнями її колег на червоній доріжці.
Ешлі Парк, яка грає найкращу подругу Емілі — Мінді Чен, спадкоємицю шанхайського мільярдера, у прямому сенсі сяяла на прем'єрі. І не тільки через настрій, а й через блискучу сукню.
Також серед причин сяяти в Ешлі були й особисті. Вони з бойфрендом Полом Форманом, з яким спочатку стали парою на екрані, а потім перенесли стосунки в позакадрове життя, ледве трималися, щоб не святкувати життя, обіймаючись та цілуючись щохвилини.
Найближчі 10 серій головна героїня Емілі мала би розібратися із власним любовним трикутником — обрати між французьким шефкухарем Габріелем та британським банкіром Алфі. Хоча вона і в третьому сезоні робила те саме.
Лукас Браво (Габріель) та Люсьєн Лавісконт (Алфі) теж позували фотографам на вечірці.
Втім, екранні стосунки Емілі і з одним, і з іншим персонажем не мають жодної хімії. Тому просто насолоджуємося красивими героями, паризьким антуражем і захопливою зйомкою паризьких вулиць.
Начальниця Емілі – Сільві, яку грає Філіпін Лерой-Больйо, в четвертому сезоні відповідає на мікроскопічне вкраплення суспільно важливої теми — гарасменту на роботі. Але дуже-дуже легко, щоб не дай боже, глядачі не почали вмикати клітини мозку, які відповідають не лише за естетичну насолоду.
Костюми для «Емілі в Парижі» (які, на наш погляд, є окремим персонажем серіалу й подекуди головною причиною його дивитися) створила Патриція Філдс. Вона ж колись працювала художницею з костюмів у проєкті «Секс у великому місті». І ми пам'ятаємо, що й там її робота багатьом запам'яталась краще, ніж робота решти команди.
Ще на початку літа Netflix опублікував декілька фото з четвертого сезону, і вже тоді було ясно, що ми чекаємо на сукні й костюми більше, ніж на історію.
А от критики все ж таки наївно чекали на сюжет. І тепер одноголосно розносять побачене в своїх рецензіях.
Критикиня The Guardian Лейла Латіф написала, що дивитись четвертий сезон «Емілі в Парижі» — це те саме, що спостерігати, як висихає фарба. А ви при цьому ще й ненавидите цей колір. Звинуватила творців серіалу в тому, що за п'ять серій, які вже є на Netflix, у сезоні абсолютно нічого не відбувається.
Ірландський Independent і його оглядачка Пет Стейсі назвали Париж у серіалі «вихолощеним і несправжнім». Та невже? А ми дивимось і думаємо, що воно й справді все так. Прямо з першого сезону. Який від самого початку був відомий тим, що використовує практично всі кліше і стереотипи про Париж як місце, де тільки фешн і існує. Ну добре, ще ресторани. Треба ще повідомити критикині, що в «Бріджертонах» герцоги і королева — чорношкірі. Нам терміново треба авторитетна думка про те, що це історична неправда.
Але стиль рецензії Пет Стейсі сам по собі прекрасний. Наша людина. В «Антоніні» би прижилась. Судіть самі:
«Треба пожаліти парижан. Я знаю, це важко, коли їм пощастило прокидатися щоранку в одному з найкрасивіших міст світу, а нам — ні.
Париж — місто вогнів, місто Лувру, Ейфелевої вежі, Єлисейських полів, Тріумфальної арки та річки Сени. І це ще до того, як ми перейдемо до всіх визначних художників, письменників, кінематографістів та акторів, яких він породив і надихнув.
Але все одно. Парижани заслуговують нашого співчуття. Цього тижня вони на вершині популярності, запаморочені від гордості, у відблисках неймовірно успішних Олімпійських ігор.
А вже на наступний — зіштовхуються з новими муками четвертого сезону “Емілі в Парижі”. Парижани ненавидять “Емілі в Парижі”. Коли він дебютував у 2020 році, його зустріли шквалом гніву та ворожості».
Нагадаю, що і в Україні був точно такий самий шквал, як не більший. Через другий сезон і героїню-українку Петру, яка була не просто неймовірною рагулівною, але і крадійкою. Головна героїня познайомилася з нею на мовних курсах і ставилася максимально зневажливо. Про що красномовно свідчить вираз її обличчя.