Продюсер «Голосу» Володимир Завадюк влаштував ЛГБТ-просвіту в інстаграмі
Взагалі, з цією самою видимістю у нас поки є трішки проблем. Медійні представники ЛГБТ-ком’юніті зовсім не поспішають публічно відкриватися. Хтось просто поки не готовий, у когось (особливо на телебаченні) консервативна аудиторія, яка потенційно може зменшитися. Але зовсім не факт, що так буде — ніхто ж особливо не перевіряв. До того ж, у нашому медійному просторі є квір-люди, про яких, як то кажуть, усі все знають, і популярності та авторитету вони не втрачають. За моїми спостереженнями — навіть у відвертих гомофобів.
Є люди, які начебто не приховують своєї особистості, але й публічно не розповідають. Усе, як хоче група громадян, відома за фразою «просто не надо выпячивать». Хай там як, а камінгаути треба робити лиш тоді, коли відчуваєш у цьому потребу й готовність. Бо колеги-інтерв’юери часом намагаються це витягнути зі своїх гостей лещатами, що призводить до вкрай некомфортних моментів. Хоча деякі з цих гостей і самі люблять поставити героїв уже на своїх ефірах у дурнуваті ситуації аж занадто інтимними запитаннями.
Серед телевізійників пригадую доволі гучний камінгаут Костя Гнатенка, а згодом — Анатолія Яреми. Це були дев’яності та двотисячні, тому вчинки ці були дуже сміливими. Здавалося, вслід за ними наважаться й інші, але так не сталося. Принаймні на телебаченні. У шоубізнесі таким сміливцем став Melovin, його яскравий перформенс на фестивалі Atlas був справжньою подією. А якщо хтось і отримав негатив, так це режисери каналу M1, які вирізали момент із поцілунками.
На ютуб-каналі «Ебаут» також можна почути обговорення теми ЛГБТ, і ці випуски стають доволі популярними.
Загалом камінгаутів серед наших знаменитостей хоч і мало, але на невеличкі огляди вже назбирається.
Що ж до Володимира Завадюка, то він також бере участь у різних розмовах на квір-тему, а нині запостив цілу серію сториз.
«Сьогодні в сторіс я підняв важливу тему, і надалі я буду піднімати її тільки частіше, тому що я бачу, скільки людей не наважуються на те, щоб бути собою.
Бояться засудження, бояться бути не прийнятими у суспільстві.
І я теж колись боявся, але я прийняв рішення бути собою і бути чесним з суспільством.
Це окриляє і надає сили.
Хоч і наша країна тільки на шляху до повного сприйняття ЛГБТК+ спільноти, узаконення цивільних шлюбів, а також загального сприйняття суспільством важливих істин… що любов це завжди любов. ????
Я все одно вірю, що нам вдасться це зробити».
Переглянути цей допис в Instagram
У сториз Завадюк пише, що різниці між гомо- та гетеросексуальними парами в ідеалі бути не повинно.
Але, оскільки ми до ідеалу лише йдемо, то відмінності все ж є. На думку продюсера, це засудження, невирішене питання зі шлюбами, неможливість усиновити дітей.
Також Володимир Завадюк закликав ставити питання й одразу на них відповідав. Деякі з них були доволі несподіваними (як на мене). Наприклад, чи є в ЛГБТ-парах традиція запрошувати на побачення?
А чому її могло не бути? Проте Володимир усім відписує доброзичливо і чемно, навіть коли відповідь очевидна.
Захоплюємося сміливістю Завадюка і його бажанням усе розтлумачувати. Чекаємо на наступних. Усе ж хочеться вірити, що наше суспільство справді вільне і визначає свободу як одну з найбільших цінностей. А хто ж може достойно оцінити свободу, як не працівники медіа?
Фото: інстаграм zavaduk