Медийщики обсуждают приключения Человека-Шкиряка в Непале
Новость о том, что временный руководитель Госслужбы Украины по чрезвычайным ситуациям Зорян Шкиряк взял с собой в Непал «подругу» Екатерину Храмову за бюджетные деньги в качестве психолога-реаниматора, сильно заинтересовала многих отечественных медийщиков, особенно на фоне общей неудовлетворенности ситуацией с эвакуацией граждан Украины из пострадавшего от землетрясения Катманду.
Шкиряк с Храмовой на День святого Валентина
Несмотря на заявления самого Шкиряка, что Храмова полетела в Непал по его личной просьбе чартерным рейсом, скандал, кажется, приведет к отставке чиновника, о котором слагают комиксы.
Евгений Магда, политический эксперт, журналист:
Особливої уваги заслуговують взяті Зоряном Шкіряком на борт журналісти, які потребують допомоги разом з нашими громадянами, що перебували у Непалі, та приліт подруги в.о. голови ДСНС разом з ним до місця рятувальної операції. Схоже, на зміну властивому та незнищенному у своїй безжальності вітчизняному непотизму приходить нове явище – непалізм. Саме так можна назвати показову неспроможність досягати цілей у критичній ситуації.
Сподіваюсь, що всі бажаючі українські громадяни з Непалу повернуться і Зорян Шкіряк буде разом з ними. Але вже сьогодні необхідно усвідомити наступне:
- Минулі заслуги (в тому числі на Майдані) залишаються у минулому. Вони не спроможні замінити професійні якості.
- Хороший хлопець – це не професія і навіть не стан душі. Подальша демонстрація куцості лави запасних для влади матиме критичні наслідки.
- Після загибелі Небесної сотні та подій останнього року влада має бути завжди готовою прозвітуватися про свою роботу за гамбурзьким рахунком. І не варто шукати виключно «агентів Путіна» у тих, хто ставить логічні та зрозумілі запитання стосовно ефективності їх дій.
- Українські політики повинні перестати діяти так, ніби у них є десь запасна країна. Попри наявність у них закордонних рахунків та влаштованих рідних за кордоном. В іншому випадку нам не варто розраховувати на побудову успішної країни.
Анастасия Береза, журналист «Нового времени»:
Апофеоз операции «Эвакуация». Покупаю овощи на базарчике возле дома. Продавщицы бурно общаются друг с другом:
– А правда, что Шкиряк полетел в Непал со своим любовником за счет государства?
– Не с любовником, а с женой.
– А, это хорошо. Приличный человек.
Вся страна в курсе о приключениях Зоряна. Это мегаузнаваемость. Он теперь бренд.
Аксинья Курина, журналист Центр.UA:
Вся эта история с эвакуацией и Зоряном Шкриряком просто Монти Пайтон какой-то. Короче говоря, споры про то, какая «декоммунизация» правильная и почему она нужна/не нужна – пустое, следует выписать Терри Гиллиама, пусть передаст баракку Кутепову.
p.s. Мне вот интересно, у Порошенко и его «любых друзів», есть инстинкт политического самосохранения или нет?
Алексей Шалайский, журналист «Наші гроші»:
Шкіряка після звільнення треба буде записати в Книгу рекордів Гіннесса.
Потрапити на корупційну посаду і втратити її практично одразу не через корупцію, а через брак однієї деталі. Підозрюю, що ця деталь називалась «клепка».
Елена Желязо, специалист по связям с общественностью:
Говорю как буддист буддисту: Зорянчик, ты гражданин соврамши, поэтому тебе бы понять, принять и улететь в Катманду – развеять поветру свою заблудшую репутацию. Будда, видимо, тоже шельму метит. Оммммм!
Богдана Бабич, журналист «Спільно.TV»:
Я гадаю, по «рятувальній спецоперації» в Непалі потрібно проводити службове розслідування, і якщо підтвердиться факт зловживання службовим становищем, то відставка Зоряна Шкіряка й порушення кримінальної справи буде хорошим прикладом для інших. Ми й так сидимо на пороховій бочці, і будь-яка ситуація може спричинити вибух.
Николай Княжицкий, народный депутат, экс-руководитель «ТВі»:
Фірташ розповідає, що підтримував Януковича через свій канал «Інтер». Це як? Мабуть, примушував журналістів необ'єктивно висвітлювати події. Використовуючи монопольний державний ресурс. Це справді сенсація, і у нормальному суспільстві журналісти і політики говорили б про це. Адже Фірташ з Льовочкіним і далі продовжують це робити. Але нашим журналістам страшно. Якось і жодної заяви стоп-цензури, інших рухів, таких як Чесно, Відкрито, Прозоро, Помито...:) Нашим не страшно – про Зоріка Шкіряка.
Алена Яхно, пресс-секретарь прокуратуры Киева:
Удивительное дело: Шкиряк целиком и полностью затмил фирташгейт. Про сенсационные показания уже никто и не вспоминает))
Еще позволю себе напомнить вам, что господин Шкиряк и без того уже давно является популярным медийным персонажем: бывший главред информагенства «Українські новини» предлагает сделать комикс про Человека-Шкиряка, а по Сети гуляют бессконечные фотожабы и мемы, основанные на изображениях пластичного политика.
Дуся
Фото: facebook.com