«Усё пропало!»: медийщики обсудили встречу «нормандской четверки»
Вчера, 2 октября, в Елисейском дворце в Париже состоялась встреча лидеров «нормандской четверки». Петр Порошенко, Франсуа Олланд, Ангела Меркель и Владимир Путин сели за стол переговоров, чтобы в очередной раз обсудить урегулирование конфликта на Донбассе. Так вот, результаты этих переговоров многим показались достаточно спорными. На своих страничках в соцсетях медийщики и общественные деятели поделились своими соображениями и переживаниями по этому поводу.
Генеральный директор «1+1 медиа» Александр Ткаченко:
«Сначала – выборы на Донбассе, потом «Россия выведет войска. Олланд.
Фейковых выборов не будет. Порошенко.
А какие будут?
Выборы под дулом оккупантов. «Находка» европейской демократии. Потом «легитимные» и амнистированные депутаты ДНР и ЛНР у себя проведут – нет Украине в ЕС, мы конституцию примем какую они скажут...
Лишь бы не было войны. Здрасьте, другая страна.
Чтобы этого не случилось, нужен референдум. Например: Согласны ли граждане Украины на спецзакон по Донбассу в Конституции Украины и проведение выборов на Донбассе без разоружения боевиков и вывода иностранных войск? И уже тогда возобновлять переговоры».
Журналист «5-го канала» Татьяна Даниленко:
«А «виведення усіх іноземних військ з України», про яке говорить Олланд – це яких ще, окрім російських?)»
Директор по развитию Центра политико-правовых реформ Тарас Стецькив:
«Перші враження щодо переговорів «нормандськоі четвірки»:
Президента Украіни нагинали і нагинали сильно, але на СЬОГОДНІ не нагнули.
Нагинали на проведення виборів на окупованих територіях Донбасу за спеціальним законом (план Мореля).
Обіцяли: Європа – кредити і любов, Путін – відвести озброєння і війська.
Результат зустрічі - практично нульовий. Ситуація зависла.
Тепер «трійка» (Путін плюс Оланд і Меркель) обмірковують, як змусити Порошенка погодитись на вибори на окупованих територіях і в такий спосіб «завершити» війну на Донбасі і зняти санкції з Росіі.
І віддати подальшу долю Украіни на розсуд Путіна.
США мовчки погоджується – тисне проблема Сіріі і ядерної програми Ірану.
В цій комбінації є одна неврахована обставина: позиція Українського народу і породженого ним громадянського суспільства».
Телеведущая Мирослава Гонгадзе:
«Я не хочу нагнітати, але коли Меркель розповідає, що має бути написано в українській Конституції, Оланд – коли і як мають бути проведені місцеві вибори, американці на високому не присутні на переговорах, в Украіні стріляють російські танки, а Петро Олексійович стверджує, що на нього ніхто не тисне і це його мирний план, якось важко віриться».
Ведущий программы «Гроші» на «1+1» Александр Дубинский:
«Как бы это ни было неприятно, понимая, сколько там погибло ребят – от этого анклава ЛДНР надо избавляться.
Любой ценой, как от раковой опухоли, которая рано или поздно убьет весь организм».
Блогер, основатель site.ua Роман Шрайк:
«мсье олланд нам радостно сообщает, что сначала в лднр должны состояться выборы, а потом уже вывод российских войск и восстановление контроля над границей.
прекрасная идея, мсье. если, не дай бог, во франции террористы захватят заложников, предложите ее. пусть заложники голосованием утверждают требования террористов и определяют, кого первым из них расстреляют при невыполнении.
все просто. лднр – временно оккупированная территория. и пока там есть российские войска, пока украина не контролирует границу, на выборах может быть избрана только оккупационная администрация.
поэтому, если вся эта парижская канитель просто затяжка времени – ок.
если же реальный план, то, спасибо, не надо».
Блогер Карл Волох:
«Краткие итоги четырехсторонней встречи: усё пропало!
Запад давил и навязывал. Путин ничего намеченного исполнять не будет. А вот наш лох позволил себя развести и все сдал, а теперь будет скрупулезно и односторонне выполнять. Мы вот-вот снимем последние штаны на содержание лугандонской ваты. Скоро Моторола будет министром обороны Украины, а Гиви – молодежи, спорта, соцполитики и финансов.
Еще и руку пожал. Зрада однозначно!
АПД для самых продвинутых: это сарказьм такой».
Журналист «Цензор.НЕТ» Олександр Михельсон:
«А Олланд каже, шо треба визнати вимоги «Даунбаса», але й вимоги України теж.
А Меркель каже, шо треба визнати вимоги України, але й вимоги «Даунбаса» теж.
А Порошено каже, шо ой, ми такі бідні-нещасні, ми ж щосили дотримуємось Мінських угод, а нас ображає врєдний Путєн... І «патріотичні» українці щиро вірять президентові, бо придурки: ні в чому іншому не вірять – а тут вірять!
А Путєн і даунбаські нацики, навпаки, кажуть, шо це страшні каратєлі порушують «Мінськ»... Обманюють, звісно... Маніпулюють... І щирі українці щиро вірять, що Путєн – геній, а якесь там Захарченко – талантіще ващє... Так шо Путєну й Захарченкові треба вірити, і молитись на них, як на святих: бо раз вони кажуть, шо б*ють нас – то це свята правда. А от якшо наші кажуть, шо б*ють цих виродків – то це брехня і провокація. Ну ясно ж: Путін і шестьори його – вони завжди кажуть правду, а от якшо ти не віриш їм фанатично – то зрадник України...
Це я викладаю логіку наших ура-патріотів. Так-так, саме їх.
А в підсумку все просто: не буде ніякої Перемоги, як і ніякої Зради. Уся ця фігня із Даунбасом – ще років на 10 чи 20. Це погано, так. Та, з іншого боку, і не потрібні нам вони.
Терпіти ворожий анклав під боком? Ну, є варіант: дурники у формі патріотів доможуться відвертої війни із довбанутим кацапйом. Вони ж – герої, їм неважко загинути за Україну.
І глибоко нахаркати на те, що України після того вже не буде».
Руководитель «Громадського ТБ» Наталья Гуменюк:
«видається, що тут лякають цим планом мореля як черговою теорією змови (принаймні так це виглядає).
Що знаємо досі: Морель доволі самостійна фігура, якому справді далі дали завданняу бодай якось намалювати схему виборів на окупованих територіях. якщо чесно, я останні кілька місяців питала у багатьох, як це має виглядати. ніхто не міг відповісти, не знаю, чи щось пропонувалося українською стороною, але очевидно, що якщо немає дій на упередження, хтось виходить з якимось планом. чи ініціатива американська – у цьому великі сумніви, неофіційно у держдепі взагаі знають дуже мало, швидше спільна.
а загалом американці демонструють обережний оптимізм, а санкції таки прив'язані до контролю над кордоном».
Журналист-редактор «Новое время», «Громадське ТВ» Иван Яковина:
«Как я и говорил, Украине собираются впарить план Мореля.
Похоже, что разговоры Порошенко с Меркель и Олландом не были «выработкой единой позиции», как утверждали многочисленные оптимисты, а давлением Запада на него.
В общем, все плохо».
Как видите, очень многие мои коллеги сходятся во мнении, что «все плохо». И сегодня я, как никогда, хочу, чтобы они ошибались.
Дуся
Фото: facebook.com