Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»

Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»

Йдеться про героїню Любу, яка приїздить з Коломиї до Києва. Автори її зображають, м'яко кажучи, нетиповою мешканкою цього міста.
Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»
Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»
10 Лист 2023
0
16798

Любу в серіалі зображено стереотипною селянкою, недалекою та дикуватою. Щоб багато не описувати — просто уявіть собі типову українку у пропагандистському російському фільмі чи серіалі. Саму Коломию теж показують чомусь селом, хоча це місто із давньою історією та здобутками в культурі, освіті й інших галузях. 

Далі — взагалі треш. Люба чомусь вживає такі суто російські слова як «греча» та «йокалемене». Має півня Петю. Тато її називає «доча». Живуть вони, до речі, у старій дерев’яній хаті та ходять у вишиванках.

Спочатку на ці химерні моменти звернули увагу користувачі соцмереж, які постили уривок з серіалу. У ньому Люба записує відео, кричить на Петю і потім запікає його з гречею. Начитавшись обурених відгуків, я сіла і собі дивитися це дійство. Можливо, думала я, люди перебільшують і просто хочуть розвести срач та захейтити й зацькувати нещасних авторів чудової комедії.

Ні. Ось мій огляд. Повірте, усе ще гірше, ніж ви думаєте. 

Там я припустила, що мешканці чудової Коломиї зберуться і напишуть якусь петицію проти цього неподобства. Але їх випередив міський голова Богдан Станіславський. Він опублікував допис на фейсбуку з ось таким радикальним рішенням:

«Від мене як від міського голови Коломийської громади вже готується офіційний лист до телеканалу ТЕТ та авторів серіалу з вимогою у якнайкоротший термін публічно перепросити за спотворення, стереотипізацію та приниження образу людини — уродженця нашого міста. Також, на мою думку, серіал має бути вилученим з інтернет-мережі та більше не транслюватись на телебаченні».

Ну і, про всяк випадок, ще раз пояснив, а що не так із серіалом «Встигнути до 30» (і з його авторами — додам я своє суб’єктивне судження):

«Повністю розділяю обурення коломиян щодо того, як у серіалі “Встигнути до 30” показали уродженку нашого міста, яку за сценарієм звуть Люба. Цей карикатурний, гротескний образ людини “з села”, побудований на найгірших традиціях зображення російською пропагандою українців, однозначно не співвідноситься з жителями Коломиї. Якщо автори серіалу вже так сильно хотіли створити персонажа з Коломиї, то необхідно було б поцікавитись специфікою та особливостями життя в нашому місті, яких у нас дійсно багато. Вони не такі примітивні, низькосортні та русифіковані, а самобутні та унікальні».

 

Що ж, чекаємо тепер на реакцію від ТЕТ. А ще якось усім мерам усіх міст у Карпатах треба зібратися і схоже звернення написати творцям серіалів «Останній москаль» та «Великі Вуйки» на «1+1». Тип паче, то один медіахолдинг Коломойського. Вже навіть якось підозріло. 

Фото: кадри з серіалу «Встигнути до 30»

«Детектор медіа»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
А представники бренду нам написали, що дозволяла. Не знаємо тепер, що й думати.
14 Черв 2024 22:50
188 175
Марина Крижня
«Антоніна»
У соцмережах критикують рекламну кампанію «Одна за одну» бренду brabrabra через те, що голосом військових стала Олена Кравець. Банери з акторкою з'явилися в метро.
13 Черв 2024 16:40
10 592
Марина Крижня
«Антоніна»
І як їй тільки вдається завжди виходити сухою з води?
12 Черв 2024 17:20
1 245
Катерина Городнича
«Антоніна»
Скандал зі зверхнім ставленням продюсера Олександра Роднянського до української кіноспільноти відгримів на початку тижня. Але ми не можемо не продовжити.
31 Трав 2024 12:30
3 034
Катерина Городнича
«Антоніна»
Отець Юстин (Юрій Бойко) у своєму стилі «роздав на горіхи» блогеру пану Роману, а заразом і Школі журналістики УКУ.
24 Трав 2024 11:00
3 045
Катерина Городнича
Законопроєкт про податок на бездітність ініціатор уже відкликав, але промовчати щодо нього неможливо. Цей матеріал нам писати важко, бо хоч ми і таблоїд, але матюкатися все одно не можна.
21 Трав 2024 18:00
706
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду