Fashion-зрада. Чому світові знаменитості продовжуватимуть носити російські бренди
Невеличка довідка. Юлія Яніна — кутюрʼє із Саратова. Так вона себе називає. Щоб розуміти тему з усім цим кутюром — почитайте цей наш текст. Але якщо коротко, то називати себе «кутюр'є», а свої колекції «кутюрними» можуть не тільки лиш усі.
Судячи з інтервʼю, пані вона екзальтована і не може скласти собі ціну. Але досягнення в неї справді є і серйозні. У 2021 році вона отримала аж ціле запрошення взяти участь у Тижні високої моди в Парижі. Запрошення видає Паризька федерація високої моди. Та сама, яка присвоює статус «от кутюр» домам моди. А сама Яніна отримала звання членкині-кореспондентки федерації. Таке дають дизайнерам не французького походження за визначні заслуги. Щоправда на сайті у відповідному розділі її бренду немає. Серед членів-кореспондентів зазначено 8 домів: Armani Prive, Iris van Herpen, Elie Saab, Fendi Couture, Valentino, Versace, Viktor & Rolf та Ulyana Sergeenko.Сама кутюрʼїня стверджувала в інтерв'ю РБК:«І усе це було не лише про моду. Ми показали європейській публіці, що російська мода існує. Вона бажана і вона на такому ж рівні, що і європейська».
Бренд росіянки достатньо популярний — на різних червоних доріжках повно її суконь. Ось вже у 2022-му на обкладинці видання Madame Figaro Моніка Белуччі позує в одній із них.Яніна нині живе в Парижі, Монако та Москві. Виробництво одягу зосереджене в Росії, і шоурум там теж працює, на вулиці Тверській. Якщо комусь захочеться замовити доставку, то на сайті радять банк «Тинькофф», бо ж для громадян Росії існують обмеження на різні платіжні системи.
Повертаючись до Дженніфер Лопес — вона вже давно є клієнткою дому і не раз публічно з’являлася в сукнях Яніної.Але це не єдиний приклад того, як українці радіють, що якась знаменитість одяглася в наш бренд, а згодом обурюються, що вона ж позувала вже в російському. Жодного бойкоту нам ніхто не обіцяв. А також ніхто не обіцяв, що не співпрацюватиме з росіянами чи людьми, які Україну не підтримують. Навіть якщо сам бренд активно виступає за нас.
Яскравий приклад — Balenciagа. Креативний директор дому Демна Гвасалія (в дитинстві став біженцем з Абхазії через напад Росії на Грузію). На фото він разом з акторкою Сальмою Хаєк.З іншого боку у грудні минулого року Гвасалія вніс Філіпа Кіркорова до чорного списку і тому співак тепер не може купити красиву сумку від Balenciaga у жодному бутику світу.
Також російська модель Ірина Шейк продовжує свою активну діяльність, і її можна побачити на багатьох показах. І приклади можна називати безкінечно. Тому й не варто дивуватися, що хтось зі світових зірок раптом одягнув російський бренд чи навіть його промотує. Відмовлятися від цього та оголошувати бойкоти точно не будуть. Власне, як і загалом російську культуру у світі не збираються кенселити. А мода — безумовно частина культури.
Зазвичай одяг не сприймають як щось, пов'язане з політикою. Ось бренд, його добре просувають, стрій чи аксесуари підходять для якоїсь події, зйомок чи шоу. Тому ці речі купують або носять на певних умовах. І, до речі, значно крутіше, якщо якась знаменитість звертає увагу на український одяг не лише тому, або й зовсім не тому, що хоче нас підтримати чи заявити про якусь позицію. Ймовірно, що Бейонсе обрала для свого шоу капелюхи від Ruslan Baginskiy передусім тому, що вони класні.
Фото: instagram JLO, Yanina Couture, demnagram