Сподобалось не всім. У соцмережах колотнеча навколо нового номеру українського Vogue
Ясна річ, почалися бурхливі обговорення серед знавців. Одні пишуть у коментарях в інстаграмі Vogue, що «модель (цивільна людина) приміряє на себе образ військової, а хлопці з ліцею Богуна — просто створюють необхідний піксельний фон?», «чому посмішки? нам сильно весело?» (пропоную петицію щодо заборони сміятися й усміхатися). Також користувачі наголошують, що це романтизація війни, та подають ідеї, що треба було зняти чинну військовослужбовицю на фоні кадетів.
Інші ж пишуть, що в шоці від коментарів, а обкладинка хороша та несе купу сенсів. Один із відгуків: «Вестернам буде сумно і зле від крові і т.д., війна їх “втомлює”. Тому треба дозувати. Фільм “20 днів в Маріуполі”, а потім отакий Вог. Та, це повний пи*дець, але якщо хочемо просувати імідж України ззовні, просувати наратив, який йде від нас, а не від рашки, то ця обкладинка — дуже вдала». Також закликають перестати розводити зраду.
Автором обкладинок та масштабного фотоесею є британський фотограф Бретт Ллойд, який співпрацював із Dior, Louis Vuitton, Moncler, Calvin Klein та Fendi, а його роботи публікують британський та іспанський Vogue. Можливо, варто враховувати його бекграунд. Хоч він і був в Україні двічі на запрошення українського Vogue (у листопаді минулого року і в лютому цьогоріч), знімав у Києві, Харкові, за 17 км від лінії фронту в Костянтинівці, неподалік Куп’янська, в Торецьку, але він усе ще лишається фешн-фотографом.
На сайті Vogue пишуть: «Масштабний фотоесей Ukraine Today, що публікує Vogue Ukraine Edition 5, представляє незаангажований погляд митця на буденне життя в країні, де точиться війна. Герої світлин Бретта — чинні та майбутні військові, ветерани, медики, сільські священники, студенти й актори столичного Театру Франка».
Сам же Бретт Ллойд сказав: «Посеред усього лиха війни я зустрів стільки добрих і талановитих людей. Це неймовірно — яке насичене та бурхливе життя в Україні. Я хочу, щоб міжнародна аудиторія це побачила». Отож судячи зі слів британського фотографа, він не мав на меті показувати жахіття війни. Також не забуваймо, що Vogue — видання про моду. І цей випуск, імовірно, створений не для українців.
Пригадалося, як нещодавно бренд brabrabra запустив ініціативу «Одна за одну», яка мала на меті забезпечити захисниць якісною білизною для військовослужбовиць. Тоді ініціатива викликала критику через участь Олени Кравець. Мовляв, чому від імені військовослужбовиць говорить не військовослужбовиця, що було б логічно, а акторка й телеведуча?
Насправді ж для обкладинки Vogue можна було сфотографувати курсантку Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Адже дівчата там теж навчаються.
Фото: Vogue Ukraine, інстаграм, models.com