Кіно і Нємцева. Як вдало попросити пробачення за дурню в ефірі

Кіно і Нємцева. Як вдало попросити пробачення за дурню в ефірі

Проштрафився чимось у школі? Лишайся після уроків і пиши на дошці сто разів «Так поводитись не можна». Десь приблизно за такою схемою медійники, які «ляпають, але ляпають упевнено», відпрацьовують свої гріхи.
Кіно і Нємцева. Як вдало попросити пробачення за дурню в ефірі
Кіно і Нємцева. Як вдало попросити пробачення за дурню в ефірі
5 Квіт 2024
0
1684

Ведуча Ольга Нємцева у жовтні минулого року в прямому етері назвала Путіна аутистом, чим накликала на себе анафему від батьків дітей з аутизмом, експертів з теми та просто адекватних людей. 

Щоб загладити провину, Нємцева спочатку перепросила:

Ну а вже зараз узялася знімати телевізійну програму про аутизм. Такий собі кейс «Регіна Тодоренко на мінімалках». Колись ця співачка і зрадниця України теж відзначилася недалекими, але дуже впевненими оцінними судженнями про жінок — жертв домашнього насильства, а її фраза «А що ти зробила, щоб він тебе не бив» стала мемом. Після кенселінгу, який неминуче настав за такі тези, вона в якості епітимії поїхала знімати документалку про проблему домашнього насилля.

Цей формат просити вибачення об’єднує те, що кожний такий фільм просякнутий свіжістю (насправді ні) першого погляду на тему. Тему, яку вже мільйони разів описали і пояснили в інших матеріалах, починають пояснювати як відкриття, щось до цього моменту таємне і невідоме.

Втім, просити вибачення і знімати фільм на задану тему — це значно краще, ніж просто просити вибачення і все. І навіть якщо інформаційно це рівень абетки в темі, завжди знайдуться глядачі, яким теж потрібен стартовий пакет інформації.

Інший випадок, коли поведінку росіян легким рухом язика порівнювали з проявами аутизму, тим самим стигматизуючи людей з аутистичним спектром, був скандал з Наталією Холоденко, яка професійно балансує між популярною психологією та фаховим інфошахрайством. Вона тоді стверджувала, що в росіян немає емпатії, «як у аутистів». Що є абсолютно хибним стереотипом, який з’явився в часи, коли аутизм тільки почали досліджувати. Зважаючи на те, що психологиня (диплом вона нам не показувала, — привіт, Спартак Суббота, — але це те, як вона представляється) не те що фільм не зняла, а навіть не перепросила за свої твердження, ми однозначно аплодуємо Ользі Нємцевій.

От тільки ще би питання зі студентами вирішити. Ольга викладає в Університеті культури, і нам у редакцію жалілися її студенти. На те, що збирає дівчат після пар і виголошує їм, що секс до шлюбу — то гріх. А ще має трішки гомофобні погляди і, приміром, заборонила нашому юному колезі писати диплом на тему захисту ЛГБТКплюс- людей. 

Щоб не довелося нашій Ользі ще знімати фільми про гріх, розпусту та їх бачення в сучасному світі. 

Фото: канал «2+2»

«Антоніна»
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Катерина Городнича
«Антоніна»
Отець Юстин (Юрій Бойко) у своєму стилі «роздав на горіхи» блогеру пану Роману, а заразом і Школі журналістики УКУ.
24 Трав 2024 11:00
2 530
Катерина Городнича
Законопроєкт про податок на бездітність ініціатор уже відкликав, але промовчати щодо нього неможливо. Цей матеріал нам писати важко, бо хоч ми і таблоїд, але матюкатися все одно не можна.
21 Трав 2024 18:00
547
Марина Крижня
«Антоніна»
Дмитро Гордон розхвалював Джері Хейл та Альону Альону («великі молодці, прекрасний номер») і вітав їх з «бронзою» на «Євробаченні». А тоді раптом згадав про Наталію Мосейчук. Якщо ви не зрозуміли стрибок цієї логіки, то зараз поясню.
16 Трав 2024 16:45
286 101
Катерина Городнича
«Антоніна»
Те, що небінарні особи, які не ідентифікують себе ні як чоловіка, ні як жінку, просять звертатися до них «вони/їх», багато журналістів знали й раніше. Знали, але користуватися цим знанням майже не доводилось. Аж тут трапилося «Євробачення» і перемога Nemo. І понеслось.
13 Трав 2024 15:45
3 958
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Але він таки скопійований з американської реклами.
11 Трав 2024 23:07
28 383
Катерина Городнича
«Антоніна»
Після «просмаження» коміком Тоні Хінчкліффом зірки реаліті Кім Кардаш'ян на Netflix у соцмережах кілька днів поспіль «смажать» самого Хінчкліффа. І є за що.
09 Трав 2024 12:40
1 117
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду