Мікросхеми, дитина-робот і кристали Swarovski: Schiaparelli представив колекцію весна-літо 2024
Цього року модний дім Schiaparelli відкрив паризький Тиждень високої моди і представив колекцію, на яку надихнуло питання: як це — бути творчою людиною в епоху розвитку новітніх технологій та захоплення космосом.
Як пише креативний директор Деніел Роузберрі, засновниця бренду Ельза Скіапареллі захоплювалася астрологією, її дядько — Джованні, директор обсерваторії Брера в Мілані, відкрив серію каналів на Марсі, а також започаткував термін «марсіанин». Захоплення зірками було сімейною справою, тож дизайнер вирішив це продовжити.
Переглянути цей допис в Instagram
«Ця колекція є вшануванням цієї одержимості, а також дослідженням протиріч — спадщини та авангарду, прекрасного та провокаційного, земного та посланого небесами. Але, як вчить нас мистецтво (і природа) знову й знову, речі та ідеї, які здаються діаметрально протилежними, можуть також поєднуватися, створюючи вражаючі химери, об'єкти, що складаються зі знайомих частин, які, об'єднуючись, утворюють щось несподіване і нове», — каже Роузберрі.
У колекції весна-літо 2024 Schiaparelli поєднав «техніки старого світу з новими формами». Тут використали гіпюрове мереживо, ручну вишивку (старий світ) з мікросхемами та гаджетами (новий світ). Про чудернацьку сукню з мікросхемами, компакт-дисками, телефонами, калькулятором дизайнер каже таке: «Сукня з мікрочипів на материнській платі, інкрустована технологічними артефактами до 2007 року, — зараз технологія, на якій я виріс, настільки застаріла, що її майже так само важко знайти, як і певні вінтажні тканини та прикраси».
Модель у білій майці та концептуальних штанах-карго, яка тримає дитину-робота, — це данина Сігурні Вівер у ролі Ріплі та фільму «Чужий». Іншопланетяни з цього фільму і тривимірний хребет, який придумала ще засновниця Ельза Скіапареллі, надихнули дизайнера на інший образ: екзоскелетні сукні. Добре, що надихалися фільмом «Чужий», а не «Зубастиками». Страшно уявити, що могло би бути в колекції.
На показі була й дівчина-мушля, у якої не видно обличчя. Насправді ж сукня оздоблена вишивкою з нюдових пелюсток з ефектом «луски», декотрі з яких інкрустовані мікроблискітками. Також у колекції є вбрання з кінськими хвостами та ременями.
Були й менш екстравагантні сукні, проте не менш стильні. Чорна з вінілу з білим в'язаним коміром та брошкою з кристалами Swarovski — це відсилка до самої Ельзи, яка мала схожий образ у 1940 році.
Модний дім Schiaparelli вражає фантазією. А дивлячись на сукню з мікросхемами, хочеться взяти до рук паяльник. Хтозна, можливо, колись одна із суконь з цієї колекції потрапить до музею, як у свій час скандальна сукня-лобстер Schiaparelli.
Фото: сайт та інстаграм Schiaparelli