«Вибачся, а то будуть проблеми». Військовому і журналісту Сергію Гнезділову погрожують начебто через образу Євгена Карася
Про інцидент написали на своїх сторінках у фейсбуці режисерка та поетка Ірина Цілик, сам військовослужбовець і журналіст Сергій Гнезділов та культурна менеджерка й ведуча Софія Челяк.
«Оберемок пахучого бузку в руках, купа емоцій, ми вже сідаємо в таксі, щоб їхати на концерт "Пиріг і Батіг", аж раптом до нашої компанії (один військовий у відпустці, один кінорежисер, я і ще одна тоненька жінка) кидаються троє міцних хлопців і силою відтісняються нас від машини. Точніше, кидаються не до всіх нас, а лише до одного — військового», — написала Ірина Цілик.
Цілик не називала імені військового, але написала причину, чому намагалися на нього напасти: «За те, що він в одному зі своїх постів назвав Євгена Карася довбо*обом».
А потім Сергій Гнезділов написав пост про інцидент (і з цього ми зрозуміли, що саме він є тим військовим, про якого згадує Ірина Цілик): «Уявіть просто комічність всієї ситуації: виходимо з виставки дисидентки Алли Горської, де всюди бачимо чіткі асоціації з сьогоденням, і одразу біля Українського Дому мені кажуть "вибачся, дон, а то будуть проблеми".
Сьогодні написали, що я “проросійський організатор гей-парадів, який розгулює по виставках під час війни”. Зазначити, що я чинний військовослужбовець, а єдиний “гей-парад”, який я міг організувати, це фестиваль української культури виделкаfest на півдні Одещини, — не змогли.
Софія Челяк побачила дещо кінематографічне та навіть виклала фото. Вона пише:
«Словом, то була сцена, як з "Бачення Метелика", сценаристами якого були Ірина Цілик та Максим Наконечний. І це ми дивимося фото і відео з події, і ржемо, що ще, окрім "Бачення Метелика", у нас була ще одна мистецька паралель.
З іншою, не менш прекрасною компанією я на 4 години зависла вчора на виставці Горської. І ми обговорювали жінок в роботах пані Алли. Що її жінки, як правило, дебелі і суворі, оці брови-пташка, словом, ви розумієте напрям думки. Дивимося на фото з події, а там це. Сергій ржав, що я би могла позувати для Горської.
Але історія така собі, добре ми стресанули, бо дві тоненькі дівчини, два хлопці на трьох дебелих чоловіків — то були зовсім не рівні сили. Але слово “поліція” нас береже».
«Бачення метелика» — це фільм Максима Наконечного (який теж був у компанії Гнезділова, Цілик і Челяк), що розповідає про аеророзвідницю, яка повернулася з полону вагітною. Її бойфренд, теж колишній військовослужбовець, має праворадикальні погляди і разом з друзями робить дуже сумнівні вчинки, приміром, нападає на ромські табори.
У коменти прийшов Євген Карась і, схоже, вдався не лише до образ, але й до погроз.
Нагадаю, що Євген Карась — військовослужбовець та лідер ультраправого руху С14. У 2021 році він був фігурантом справи про напад російського неонациста на фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного, а потім сам Карась писав погрози власнику цього видання Петру Терентьєву. Також у листопаді 2021 року ультраправі радикали розгромили бар «Хвильовий», а коли нападників затримала поліція, до Подільського районного відділку поліції під’їхав Євген Карась. І це був не єдиний заклад, який атакували ультраправі сили (вони називали це «хрестовим походом проти наркоманів»).
Також видання «Великий Київ» робило розслідування про те, що Євген Карась на чолі праворадикальних активістів вимагав гроші у власників будівельної техніки. У 2018 році організація С14 громила ромські табори.
Сам же Сергій Гнезділов розповів «Антоніні», що прямує до поліції писати заяву. Так що продовження буде.
Фото: фейсбук-сторінки Сергія Гнезділова, Ірини Цілик, Софії Челяк