Та нормальний портрет Чарльза! Це ви ще інших не бачили
Вогненно-червона картина показує Його Величність у формі валлійської гвардії, а над його плечем літає метелик.
Британські артексперти назвали зображення короля, зроблене Джонатаном Єо, — перше після того, як він став монархом, — «найпрогресивнішим королівським портретом за дуже довгий час».
Британські ж диванні експерти розділилися на дві великі групи: ті, кому не подобається портрет за те, що він «із пекла», і ті, кому він не подобається за те, що він весь в крові. Якісь люди на негативі, чесне слово, там же метелик! Надзвичайно милий Чарльз з метеликом у крові і з пекла.
Найкращу, на наш погляд, експертну думку висловила українська журналістка і комунікаційниця Ніна Міщенко:
А на захист неканонічності портрета став британський таблоїд Daily Mail, який позбирав найхимерніші портрети королівської родини. Пропонуємо і вам насолодитися добіркою разом з нами. Тут знайшлося на будь-який смак: від королеви Єлизавети II у вигляді беззубої пенсіонерки до напівоголеного принца Філіпа.
Зображення королеви Єлизавети II, створене у 2006 році Джорджем Кондо, називається «Сни та кошмари королеви». Більше схоже на карикатуру, як на наш диванно-експертний погляд, але нам подобається. Від такої бабці хочеться не титул лицарський отримати, а пиріжків домашніх.
Портрет покійного герцога Единбурзького Філіпа, написаний Стюартом Пірсоном Райтом, показує його з оголеним торсом, а з пальця ростуть стебельця крес-салату. Портрет був створений на замовлення Королівського товариства заохочення мистецтв, мануфактур і торгівлі. Принц Філіп відмовився піти в майстерню художника і натомість дав йому чотири одногодинні сеанси в Букінгемському палаці замість рекомендованих мінімум 20. Схоже, що художник обідився.
Ця картина канадського художника Андре Дюрана представляла принцесу Діану в образі Пульчінелли, неаполітанського персонажа комедії дель арте. Його замовили, щоб повісити в ресторані «Да Маріо» в Кенсінгтоні, одному з улюблених місць покійної королівської сім’ї Єлизавети та Філіпа, і на ньому зображено власника, який дарує принцесі піцу.
Дивна картина художника Стівена Льюїса Гілмора зображує короля Чарльза, тодішнього принца Вельського, в образі Генріха VIII і демонструє обезголовлену Діану, принцесу Вельську. На медальйоні ж зображена Камілла. Нагадаю, Генріх VIII — цей той, що не дуже любив розлучатися, а любив ставати вдівцем, щоб знову бути найбажанішим холостяком.
Портрет принца Вільяма написав художник Джон Воннакотт напередодні 100-річчя королеви-матері. Сімпатічно, чого ж.
Картина, написана сучасним художником Пітером Сігасбі, викликала критику, коли була представлена в 1991 році, за неповагу до Її Величності. Напевно, через зуби, не знаю. А може, королеві просто не можна бути такою радісною і щасливою.
Портрет, написаний кенійським художником Йоакімом Оньянгео Недало, не був особливо оцінений. Цікаво, чому, правда? Але нюанс в тому, що майстру пензля ніхто не позував, він писав із журнальних фотографій. Може, йому просто журнали з Азії привозили? Бо Єлизавету з Філіпом впізнати важко, а от якусь поважну китайську родину цілком можна. Після того, як художник, королівський суперфанат, закінчив свій шедевр, він вирушив до столиці Уганди Кампали, де королева була з державним візитом, щоб представити їй картину. Ми хотіли би побачити обличчя Єлизавети, якій це було представлене.
Люсьєн Фройд створив цей портрет королеви Єлизавети II в межах виставки «Королева: портрети монарха» у Віндзорському замку в 2001 році. Зображення тоді розділило як пресу, так і мистецтвознавців. Надто сувора. От же ж британці — і коли сміється — погано, і коли серйозна — погано.
Портрет покійної принцеси Діани намалював гравець «Манчестер Сіті» Джим Вітлі. Картину продали з аукціону в 1998 році, щоб зібрати гроші для Меморіального фонду Діани, принцеси Вельської, на благодійному балу «Queen of Hearts» у Манчестері.
Тому, панове, портрети можуть і мають бути різні. Тим більше, якщо це портрет борщу!