Бомба чи чергова історія про ідеального та нудного героя? У столиці презентували фінальний трейлер стрічки «Довбуш»

Бомба чи чергова історія про ідеального та нудного героя? У столиці презентували фінальний трейлер стрічки «Довбуш»

Днями в мистецько-гастрономічному просторі «Остання Барикада» презентували фінальний трейлер стрічки «Довбуш». Режисер Олесь Санін, оператор Сергій Михальчук, актори Дмитро Вівчарюк і Олег Шульга, які виконали ролі опришків, розповіли про очікування від прокату.
Бомба чи чергова історія про ідеального та нудного героя? У столиці презентували фінальний трейлер стрічки «Довбуш»
Бомба чи чергова історія про ідеального та нудного героя? У столиці презентували фінальний трейлер стрічки «Довбуш»
17 Лип 2023
0
2027

Олесь Санін насамперед пояснив, чому для прем’єри обрали саме 24 серпня, — це день смерті Олекси Довбуша. Режисер бачить це так: «день, коли Довбуш став безсмертним, день, коли його історія почала надихати інших». 

Хвилинка історії: саме з 23 на 24 серпня Олекса отримав поранення в плече, а товариші покинули свого отамана та втекли. Довбуш не зміг рухатися далі, а тому до ранку стік кров’ю через не надану своєчасно медичну допомогу.

Взагалі, постать Довбуша є доволі неоднозначною в українській історії. Так, його часто порівнюють із Робіном Гудом, буцімто характер його діянь був схожим: відбирати в заможних і роздавати бідним. Однак часто історики радять не робити з нього позитивного персонажа. Наприклад, професор Мирослав Волощук пише ось що: 

«Неймовірна фізична сила самого Олекси Довбуша, задокументована джерелами, його добре знання гір, вміння переховуватися від переслідувань з одного боку, а з іншого — спроможність під прикриттям ідеї нібито справедливого покарання пригноблювачів селян (тут не йдеться лише про шляхту) привласнювати їхнє майно, відчуття певної заможності (на рівні добре їсти та добре пити) та непокараності швидко перетворили опришка на легенду». 

Творці ж фільму називають його «втіленням архетипу українця із почуттям власної гідності, українця, що не є войовничим за своєю природою і мріє про вільне, мирне та щасливе життя на своїй землі. І коли вороги зазіхнули на його свободу, він готовий пожертвувати усім та зі зброєю в руках захистити свою, свого народу і свою любов». 

Автори українських патріотичних фільмів часто уникають неоднозначності головних героїв, особливо якщо це історичні персонажі. Намагання приховати усе негативне з їхньої біографії зазвичай грає злий жарт — персонаж просто стає нецікавим. Чи буде так із «Довбушем» — можна буде говорити лише після перегляду. Але трейлер, схоже, обіцяє нам саме такий варіант. Також він уже точно обіцяє видовищний, героїчний фільм, костюмовану історичну драму, на яку є великий попит у глядачів.

 

Олесь Санін зауважив, що саме любовна лінія стала основною у фільмі, адже ніяка зброя, трюки та щось інше не замінять найголовнішого — мети, заради якої це все робиться. Прикро, що на презентації ми не побачили виконавців головних ролей — Сергія Стрельникова (Довбуша) та Дар’ю Плахтій (Марічку), які могли б значно більше розповісти про стосунки персонажів.

До речі, таймінг стрічки скоротився до стандартних двох годин із запланованих двох сорока. Олесь Санін іронічно пояснив це тим, що «не хоче, щоб боліла дупа дивитися на мою творчість»

Своїми враженнями від зйомок у фільмі поділилися актори, які зіграли опришків.

Один із них — Дмитро Вівчарюк:  «Опришки — це прототипи сучасних воїнів, які відстоювали свою землю, свою свободу, свою любов, братерство. Роки минають, а історія циклічна… кіно про це і є….. Я намагався зробити так, аби було цікаво, сподіваюся, і вам буде цікаво»

Сподіваємось. Небагатослівно, звичайно, але побачимо, як виконавець переважно комедійних ролей зможе втілити образ серйозного та войовничого персонажа Забо на екрані.

Актор Олег Шульга, який нині служить у лавах ЗСУ, без зайвої сором’язливості зазначив, що цей фільм стане «бомбою»:

«Це, на мою думку, фільм-мотиватор, який комусь допоможе зрозуміти, а комусь навіть допоможе  зробити перший крок, когось змусить усе переоцінити. У мене відчуття, що це буде “бомба”. Я точно знаю, чого катастрофічно, як повітря, не вистачає там, де безпосередньо ллється кров, — це кіно піде як в суху землю».

Команда «Довбуша» планує максимально масштабувати покази. Вже зовсім скоро вони вирушать у промотур найбільшими містами нашої країни. Але найголовнішою метою творці бачать для себе можливість презентувати стрічку для наших воїнів.

Санін зазначив: «Я сподіваюсь, що це кіно буде надихати тих, хто своїм життям і кров’ю платить за нашу незалежність. У них є тил, про них знають, піклуються… Нехай це допомагає нам тримати оборону і відвоювати власну землю, як це колись зробив Олекса Довбуш разом зі своїми побратимами».

Ну і останнє. «Довбуш» уже давно присутній мало не в кожному списку найбільш очікуваних вітчизняних стрічок. Проте фінальний трейлер за чотири дні подивилося всього 11 тисяч користувачів ютубу. Отже, чекаємо на результати прокату. 

Фото: Максим Поліщук/«Детектор медіа»

«Medialife»
Теги
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Щодня наша команда готує для вас якісні й актуальні матеріали, які допомагають медіа в Україні ставати кращими. Ми будемо вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваші пожертви – це можливість робити ще більше.
Спільнота ДМ
Інше у цій категорії
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
А Антоніна заледве здатна уявити масштаб срачу, який це може викликати.
18 Лип 2024 15:00
5 582
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Вважайте цей текст попередженням. Бо автори цього зробити не спромоглися.
16 Лип 2024 15:00
909
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Я давно це кажу, але Антоніну ніхто не слухає. Розповідаю, в чому справа.
15 Лип 2024 16:30
4 225
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Стежити планують уважно. Але це ще не все.
03 Лип 2024 22:40
580
Катерина Городнича
«Антоніна»
Ми так багато розповідаємо вам про срачі та дискусії, що вирішили, нарешті, подарувати трішки бездоганної краси.
02 Лип 2024 12:00
15 810
Лєна Чиченіна
«Антоніна»
Нагадаю, режисер поїхав представляти свою нову стрічку «Реал».
01 Лип 2024 11:15
937
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду