Вася Фролова зустрічатиме Новий рік із Пугачовою, Андре Тан - із Леді Гага
Передноворічне очікування надихає на безліч божевільних учинків. Тому, щоби вам не було нудно, я вирішила дізнатися в українських діячів, як вони святкують Новий рік, що їм запам'яталося від святкування та які в них сімейні традиції...
Перша «жертва», яку я спитала про це, була Тетяна Пиріжок, голос каналу MTV.
За її словами, Новий рік ‑ просто переведення годинника, а от Різдво ‑ це дійсно свято.
«Для мене особисто більшим святом є Різдво, ніж Новий рік. Воно знаменує собою переродження річного циклу. Тому я завжди очікую більше від Різдва та святого Миколая, аніж від Нового року та Діда Мороза з червоним носом і з незрозуміло де взятою Снігуркою», ‑ розповіла Тетяна.
Заховавши цигарку та хильнувши коктейлю, вона додала: «Якщо людина відкрита та щира і в нормальних стосунках із космосом, нікому зла не бажає, то я переконана, що найпотаємніші її бажання здійсняться. В мене їх небагато. Бажаю собі щастя і щоб, знаєте, драйв був, щоб хотілося прокидатися і жити далі та робити все, що лежить на душі та бігає по півкулям головного мозку».
Юрій Горбунов вважає, що до Нового року довго готуєшся, а він дуже швидко проходить, тому святий Миколай краще від Діда Морозенка.
«Оскільки я виріс на Західній Україні, то для нас певні традиції стосуються Дня святого Миколая. Якось ми з дитинства чекали більше його, аніж Діда Мороза. Потрібно було бути чемним увесь рік, щоб святий приніс подарунки, а не Дід Мороз. Головне, коли прокидаєшся зранку, то ще довго не можна заглядати під подушку», ‑ згадав телеведучий.
За словами Горбунова, на столі обов'язково повинен бути салат олів'є, картопля гратен, оселедець і торт «Наполеон».
Веселун Іван Дорн повідав, що його асоціація з Новим роком ‑ це коли мама готує салат із креветок та ананасів.
Не випускаючи з рук алкоголю, він продовжив: «Дуже часто мама використовує у стравах авокадо, чомусь особисто для мене це, як мандарини, новорічний продукт. Традиційно напередодні свята ми разом готуємо вечерю, але зараз ця традиція не дотримується, бо свята я загалом проводжу у відрядженнях та на концертах».
Наталія Розинська має традицію святкувати Новий рік у іноземних країнах. Але атрибутом столу повинно бути «Радянське» шампанське.
«Я зустрічала свято декілька разів у Індії та на Гоа. Але в цьому році я святкуватиму в Україні в колі близьких мені людей, у своєму невеличкому заміському будинку. Готуватиму українські страви, але оскільки я вже шість років вегетаріанка, тому вони будуть виключно вегетаріанські. Я подам вегетаріанський борщ із грибочками, вареники з картоплею та грибами, безліч салатів. Можливо, я зроблю салат олів'є, але замість ковбаси я додам гриби. Одразу після Нового року я вже подорожуватиму до Перу, Гоа або Мексики», ‑ повідомила Наталя.
А Вася Фролова, як і завжди, у своєму репертуарі. На питання, чи зустрічає вона Новий рік у колі сім'ї, відповіла, що не пам'ятає.
Але потім таки згадала, що давно з родиною не святкує. Традицій певних теж немає, а із готуванням страв у неї взагалі туго. Хоч розповіла, де буде святкувати цього разу:
«В мене вже є білет на 1 січня до Південно-Східної Азії. 31-го нас з Іваном Дорном запросили відсвяткувати Новий рік із Аллою Пугачовою та з компанією російських зірок. Тому, скоріш за все, святкуватимемо з ними».
Щоб точно згадати, як проходить святкування Нового року, Дмитро Колчинський із Нового каналу навіть зателефонував дружині.
«У нашій сім'ї є власна традиція. Я на Новий рік ходжу купатися. Позаминулого року я пірнав у Дніпро, а в цьому році, якщо все складеться, скупаюсь у морі», ‑ сміється Дмитро.
Ведучий також не відмовляється від стандартного новорічного набору на столі, але надає перевагу китайським стравам.
«Ми дуже полюбляємо китайські страви. Улюбленою стравою є м'ясо в клярі з кисло-солодким соусом. А ще зазвичай українське сало, шведська або фінська горілка», ‑ каже Колчинський.
А от сім'ї Даші Малахової удома не сидиться, кожного року вони відвідують Буковель. А ще до столу відгодовують свою птицю.
«Кожного року ми бажаємо, щоб усе було добре. А традицією нашого столу є качка. В цьому році я навіть виростила власну качку. На дачі ціле літо їх тримала, потім посадила в багажник, відвезла до бабусі на Закарпаття, вони там ще догодовувались, і їх сама заб'ю», ‑ повідомляє Даринка.
Тому Даша може собою пишатися: у неї в морозильній камері власні качки та гуски.
Традиція Олександра Педана святкувати Новий рік на роботі й цьогоріч не стане винятком:
«Цього року я буду зустрічати свято на роботі в компанії Олі Фреймут і колег. Усе дійство проходитиме на Майдані Незалежності. На жаль, моя родина буде святкувати свято з батьками у Хмельницькому».
Запах мандаринів Педану одразу нагадує Новий рік за часів Радянського Союзу ‑ відчувається наближення свята.
Андре Тан запевняє, що традиції - це експромт. У їхній родині це повелось ще з дитинства. Кожний рік щось нове. «Кожен рік ми співаємо караоке. Якщо раніше це була Алла Пугачова, то зараз ми навіть до Леді Гаги дійшли», ‑ сміється дизайнер.
Що стосується новорічного меню, то родина Тана зберігає певні традиції.
«Час плине, а на нашому столі ще з радянських часів завжди стоїть окрошка та індичка, фарширована гречкою. Я вважаю, що Новий рік ‑ дуже сімейне та дитяче свято. Тому я відсвяткую його в родинному колі. Це найкращий час, щоб зібралися усі покоління родини».
Також він побажав мені та Мусі: «Прикрасьте стіл морквинкою, і тоді кролик не проскочить повз вас у наступному році».
Щоби не втрачати дух Нового року у колі друзів Оля Фреймут напередодні свята влаштує вечірку.
«Я буду робити вечірку напередодні 31 грудня, тому що в ніч із 31-го на 1 січня ми разом із Сашею Педаном будемо вести новорічну ніч на Майдані. Але дуже хочеться побачити родичів та друзів, тому вечірка буде в домашньому затишному колі. Їсти будемо, хто що принесе», ‑ сміється Фреймут.
Після Нового року ведуча збирається відвідати Австрію. За її словами, там вона дійсно відчує атмосферу свята.
«Насправді у нашій сім'ї більш заведено святкувати День святого Миколая. Наприклад, моя бабуся-німкеня знаходила подарунки і клала нам під ялинку. А інша бабуся-українка була дуже принциповою, тому вважала, що Новий рік ‑ це не зовсім українське свято. Головними святами був Миколай та Різдво, тому навіть ялинку наряджали 2 січня».
Також для себе Оля визначила, що Новий рік у неї асоціюється із друзями. Тому зустрічати його потрібно у колі близьких друзів. «А взагалі Новий рік ‑ як складеться» - додала вона.
З найщирішими привітаннями ваша Дульсинея
Фото Руслана Новосьола