«Ми не відстрілюємо». Коміки зі Standup UA дуже своєрідно перепросили у Melovin за гомофобні жарти
Четверо коміків: Дмитро Носов, Максим Свій, Славік Мартинюк і Тарас Яремій, — запросили артиста, щоби поговорити і пожартувати з ним на тему ЛГБТК+, позаяк нині триває прайд-місяць. Проте все закінчилося тим, що Melovin не витримав і пішов зі зйомки. Частину розмови він виклав на свою сторінку в інстаграмі:
— Коли ти у лісі губишся, ти по моху орієнтуєшся чи по моху?
— Був «Атлас Вікенд», ти там поцілувався з чоловіком.
— Але і з дівчиною.
— Ти так хотів підкреслити, що ти нетрадиційної орієнтації?
— Всі орієнтації традиційні.
— Традиційні? Тобто нема нетрадиційних?
— Немає.
— Тобто, якщо ти цілуєшся з пацаном, то всі такі: «А-а-а, то традиції такі».
Також співак записав відео, в якому пояснив, що добре ставиться до чорного гумору і радий був узяти участь у шоу. На початку все навіть було ок, але «потім почалось дивне. Жарти майже одразу перетворилися на банальний булінг без почуття гумору. Але мене таке не проймає — я звик до присутності у світі невігластва. Просто увімкнув сарказм, і так міг минути весь запланований вечір. Але коли зачепили тему ЛГБТК+, тут пішли стереотипи, яких я не очікував почути від сучасних та прогресивних молодих людей».
Melovin нагадав, що зараз у світі триває «місяць гордості», коли, приміром, різні бренди стилізують свої лого у веселкову тему на знак підтримки та солідарності з ЛГБТКплюс-людьми, а «четверо хлопців з України, моїх ровесників, пробують принизити тих, хто тільки-но виборює право на чесність».
Не погодитися зі співаком тут важко, бо серед наших публічних людей із різних сфер камінаути робили одиниці. Попри присутність цієї теми в інформаційному просторі, представники ЛГБТКплюс-спільноти переважно воліють приховувати своє особисте життя, аби їх не звинуватили у «випинанні» та «вдома робіть що завгодно, але навіщо все це нав’язувати іншим, бо мої діти побачать і стануть геями». Знаменитості зазвичай стають прикладом для інших та великою мірою формують суспільство, бодай трохи вільне від стереотипів. Melovin два роки тому став таким прикладом. Принаймні спробував. Усе ж багато представників нашого шоубізу досі не поспішають покинути прикидатися гетеро.
Оскільки скандал розвивався дуже бурхливо, коміки зі Standup UA відреагували оперативно. Хоча, напевне, варто було б усе ж трохи краще подумати над своєю заявою. Бо вона в них вийшла з усіма типовими помилками, які допускають вітчизняні знаменитості та їхні піарники. І головна з них — не визнати свою помилку, перепросити і на цьому поставити крапку, а почати ображено говорити, що винуваті всі навколо.
«По-перше, дякуємо Меловіну за те, що він погодився прийти до нас на шоу, тому що брати участь в подібних форматах завжди ризиково і вимагає сміливості від гостя.
Не всі жарти на шоу "заходять", адже частина шоу — це завжди імпровізація. Перед зйомкою ми запитали у Меловіна, чи є якісь теми табу? (ми це питаємо у кожного гостя), на що отримали відповідь "ні".
Вже на сцені Меловін побачив папку з жартами і міг прочитати якусь їх частину. Якихось претензій чи застережень ми не почули.
Ми приносимо вибачення всім, кого заділа ця ситуація. Ми розуміємо, що подібні жарти негативно впливають на ЛГБТ-спільноту».
Melovin славиться своєю армією фанатів та фанаток, які, звісно, одразу прийшли під цей допис та пояснили комікам, що не так з їхніми вибаченнями. Зауважте, коментарі переважно доволі аргументовані та без образ. Це на випадок, якщо стендапери вдадуться до ще одного традиційного ходу і будуть скаржитися на цькування та хейт.
Взагалі, тема гумору є доволі складною та субʼєктивною. Комусь чиїсь виступи здаються недолугими та несмішними, а іншим — навпаки. Якщо ж ідеться про грубі жанри, то, звісно, важливим питанням є ці самі «червоні лінії». Навіть чорний гумор має свої межі. Те, що хтось може їх випадково перейти, — абсолютно нормально. Просто перепрошуєте і фіксуєте, куди заходити не варто.
Але у випадку зі Standup UA ми бачимо, що автори навіть не пробували вивчати тему, на яку зібралися жартувати. А хороші кпини можна вигадати саме тоді, коли добре розумієш, про що говориш. В іншому разі дуже легко скотитися в абсолютно пласкі, заїжджені та образливі виступи. І вимагати від гостей вам щось пояснювати і проводити просвітницьку діяльність — далеко не завжди доречно.
Нагадаю, що автори шоу «Біографія» отримували свою порцію критики й раніше. Наприклад, місяць тому вийшла їхня програма з Дмитром Гордоном. У коментарях десятки людей не розуміли, навіщо взагалі запрошувати цього персонажа. Ну а жарти були приблизно такі:
— А правда, що ви рано встаєте, бо самі не знаєте, що очікувати від свого життя, і вам цікаво.
— Неправда.
— Чотко.
— Чотко паца.
— Скільки вам заплатили за роль Домініка Торетто у фільмі «Форсаж»?
— Це комерційна таємниця.
— Це сімейна таємниця.
— Ми зазвичай шоу «Біографія» починаємо з трьох фактів про нашого гостя. Два з яких — правда, один — брехня. Дмитро Ілліч, будь ласка, три факти про вас.
— Факт перший. Кожного ранку Володимир Соловйов облизує яйця Гордона в золотій піраміді.