Перший страйк у видавничому домі Condé Nast, яким керує Анна Вінтур: працівники проти скорочення робочих місць
23 січня члени профспілки Condé Nast, до якого входять такі видання, як Vanity Fair, Vogue, GQ, Allure, Architectural Digest, Bon Appétit, Condé Nast Traveler, Epicurious, Glamour, Self, Teen Vogue і Condé Nast Entertainment, вийшли на страйк під офісами компанії в Нью-Йорку. Причина — 1 листопада генеральний директор компанії Роджер Лінч оголосив про намір скоротити 5% працівників.
Протестувальники вважають, що це порушує трудове законодавство. «Цей одноденний страйк є показником великої солідарності. Усі [працівники] дійсно піклуються про своїх колег і готові піти на страйк через несправедливий підхід компанії до переговорів», — сказав віцекерівник профспілкового підрозділу Condé Nast Entertainment Бен Дьюї виданню The Hollywood Reporter. Також він повідомив, що цей страйк є першим за всю історію існування брендів Condé Nast Union.
«Останні майже три місяці боротьби за наших колег у списку звільнень компанії привели нас до сьогоднішнього дня», — сказав Бен Дьюї виданню Yahoo!
Акторка Енн Геттевей уже підтримала страйк — вона пішла з фотосесії Vanity Fair на знак солідарності з профспілкою Condé Nast.
Сама акція збіглася з оголошенням номінантів на премію «Оскар» — ця тема важлива для деяких медіа, як-от Vanity Fair, що входить до Condé Nast. Саме тому на акції була «оскарівська» червона доріжка та відбулась «церемонія нагородження». Також профспілка влаштувала віртуальний пікет, попросивши читачів не взаємодіяти з цифровим контентом компанії на сайтах або в соціальних мережах.
«Це день, коли ми їм справді потрібні, і ми хочемо, щоб вони це відчули», — сказала The Washington Post Альма Авалле, письменниця та продюсерка Bon Appétit.
Що відбувається у видавничому дому — ні Вінтур, ні Лінч не коментують. Проте 17 січня Condé Nast об’єднала музичне видання Pitchfork із чоловічим журналом GQ та скоротило деяких працівників Pitchfork разом із головною редакторкою Пуджею Патель та редакторкою Джилл Мейпс. Про це рішення повідомила Анна Вінтур, яка весь час сиділа в сонцезахисних окулярах перед працівниками. Навряд чи їй було соромно. Але це здивувало співробітників Pitchfork, які вбачають у цьому зневагу, якою і так славиться Анна.
Побачимо, що буде далі — чи зніме-таки чорні окуляри Анна Вінтур та чи досягнуть своєї мети протестувальники і скорочень не відбудеться.